reklama

Na parkovisku pri nemocnici vybudujú mobilné odberové miesto na testovanie COVID-19

AKTUALIZOVANÉ o 12.35 hod.

Mesto Trnava vo štvrtok 10. septembra vo večerných hodinách uzatvorilo parkovisko na Dohnányho ulici pri urgentnom príjme Fakultnej nemocnice Trnava.

Ako informovala hovorkyňa mesta Veronika Majtánová, „na tomto mieste bude zriadené veľkokapacitné odberné miesto na testovanie ochorenia COVID-19“.

Doprava bude usmernená prostredníctvom prenosného dopravného značenia.


Na parkovisku bol v marci inštalovaný triediaci stan. Neskôr ho premiestnili pred Pavilón chirurgických disciplín

Ilustračné foto: FN Trnava

Prvé veľkokapacitné mobilné odberové miesto na testovanie COVID-19 otvorili 2. septembra 2020 v Bratislave, tento týždeň k nemu pribudlo druhé v Banskej Bystrici.

V Trnave pribudne mobilné odberové miesto v horizonte niekoľkých dní. „Predpokladáme, že odberové miesto spustíme na budúci týždeň,“ uviedol pre trnava-live.sk referent pre vzťahy s verejnosťou FN Trnava Matej Martovič.

Ako doplnil, trnavská nemocnica po sprocesovaní potrebných úkonov zverejní všetky dôležité informácie.

Spustenie odberových miest po celom Slovensku je reakciou na narastajúci počet zistených prípadov koronavírusu.

V okrese Trnava bolo od začiatku pandémie do 11. septembra 2020 potvrdených 132 prípadov.

V priebehu ostatných deviatich dní zistili v trnavskom okrese 42 pozitívnych testov.

V stredu 10. septembra potvrdili laboratóriá osem nových ochorení koronavírusu, vo štvrtok 11. septembra pribudlo 12 nových prípadov.

V meste Trnava funguje podľa údajov oficiálnej stránky korona.gov.sk odberové miesto vo Fakultnej nemocnici v pondelok a od stredy do piatka v čase od 8.30 do 14.00 hodiny s dennou kapacitou 65 ľudí.

V prípade podozrenia na ochorenie COVID-19 je potrebné požiadať o vyšetrenie a vyplniť formulár na tejto stránke.

Na základe údajov uvedených vo formulári, budú pacienti objednaní najbližšie k miestu, na ktorom sa zdržiavajú podľa údajov uvedených vo formulári za účelom vykonania testu na COVID-19.

Ulož ako PDF
Napísal 11. septembra 2020 7:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na parkovisku pri nemocnici vybudujú mobilné odberové miesto na testovanie COVID-19”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.