reklama

Aj v Trnave pribudne veľkokapacitné mobilné odberové miesto na testovanie COVID-19

Na Slovensku otvorili v stredu 2. septembra 2020 prvé veľkokapacitné mobilné odberové miesto na testovanie COVID-19. Nachádza sa v priestoroch areálu štadióna bývalého FK Inter Bratislava.

Veľkokapacitné mobilné odberné miesto (MOM) funguje v dvoch zmenách. Odbery sú prispôsobené pre peších, ale aj pre tých, ktorí prídu autom, k dispozícii je tak testovanie formou tzv. drive-thru.

Bratislavské mobilné odberové miesto dokáže podľa slov ministra zdravotníctva Mareka Krajčího v prípade potreby denne zvládnuť otestovať 500 až 600 ľudí.

Krajčí pripomenul, že rezort zdravotníctva postupne spustí mobilné odberové miesta aj v ďalších krajských mestách, vrátane Trnavy. Malo by sa tak stať ešte v priebehu septembra. Konkrétnejšie informácie zverejní ministerstvo už čoskoro.

Veľkokapacitné MOM v Bratislave je k dispozícii sedem dní v týždni. O vyšetrenie je potrebné požiadať elektronicky.

Veľkokapacitné MOM v Bratislave

FOTO: Ministerstvo zdravotníctva SR

Spustenie odberových miest po celom Slovensku je reakciou na narastajúci počet zistených prípadov koronavírusu.

V stredu 2. septembra potvrdili na Slovensku 121 nových prípadov.

V okrese Trnava bolo od začiatku pandémie do 2. septembra 2020 potvrdených 90 prípadov, dva pozitívne testy boli odhalené 2. septembra. Vyliečilo sa 38 pacientov.

Pred mesiacom, teda na začiatku augusta, bolo v okrese Trnava zistených menej ako 30 ochorení.

V meste Trnava funguje podľa údajov oficiálnej stránky korona.gov.sk odberové miesto vo Fakultnej nemocnici v pondelok a od stredy do piatka v čase od 8.30 do 14.00 hodiny s dennou kapacitou 65 ľudí.

V prípade podozrenia na ochorenie COVID-19 je potrebné požiadať o vyšetrenie a vyplniť formulár na tejto stránke.

Na základe údajov uvedených vo formulári, budú pacienti objednaní najbližšie k miestu, na ktorom sa zdržiavajú podľa údajov uvedených vo formulári za účelom vykonania testu na COVID-19.

Miesto a čas vyšetrenia je doručovaný formou SMS správy, na číslo mobilného telefónu, ktoré záujemca o vyšetrenie uviedol vo formulári.

Ulož ako PDF
Napísal 3. septembra 2020 13:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.