reklama

Na území Trnavy otvorili ďalšie mobilné odberové miesto na antigénové testovanie

V pondelok 15. februára 2021 Trnavský samosprávny kraj otvoril mobilné odberové miesto (MOM) na svojej Strednej zdravotníckej škole v Trnave. Fungovať bude šesť dní v týždni vrátane sobôt, pričom testovanie antigénovými testami budú vykonávať pedagógovia a žiaci zdravotníckej školy.

„O zriadení mobilného odberového miesta na antigénové testovanie sme dlho uvažovali. Som veľmi rád, že sme spojili sily s našou Strednou zdravotníckou školou v Trnave a na ceste k jeho otvoreniu splnili všetky požiadavky. Oddnes bude slúžiť širokej verejnosti aj počas sobôt. Pre zvýšenie komfortu našich obyvateľov sa bude čoskoro možné na testovanie vopred objednať,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Mobilné odberové miesto kontajnerového typu sa nachádza na Daxnerovej 6 v Trnave. Vstup do areálu školy je však od čerpacej stanice na Nobelovej.

Testovanie antigénovými testami na ochorenie Covid-19 bude prebiehať v pondelok až piatok od 10:00 do 18:00 a v sobotu od 8:00 do 16:00.


Najnovšie MOM na Daxnerovej ulici

FOTO: TTSK

„Momentálne máme veľmi zlú epidemiologickú situáciu na takmer celom území trnavskej župy. Riziko šírenia ochorenia Covid-19 je stále veľmi vysoké. Dokonca sa obávam, že rastie v súvislosti s výskytom nových mutácií koronavírusu. Rozširovanie kapacít mobilných odberových miest je veľmi dôležité aj preto, že mnohé obce a mestá už nie sú ochotné, ani schopné zabezpečovať pravidelné víkendové testovanie. V Trnave sú okrem nášho len štyri stále odberové miesta na antigénové testovanie,“ zdôraznil župan Viskupič.

Nechať sa bezplatne otestovať v župnom mobilnom odberovom mieste môže každý aj bez objednania. Možnosť objednania sa na konkrétny dátum a čas cez formulár na korona.gov.sk bude spustená v priebehu niekoľkých dní a župa bude o nej informovať.

Podľa údajov Ministerstva zdravotníctva SR k 15. februáru 2021 funguje v Trnave päť odberových miest určených na antigénové testovanie.

V Modranke na Sereďskej 131 funguje v Dome kultúry Medical Safe, s.r.o., otestujete sa tu od pondelka do piatku medzi 8. – 16. hodinou, podmienkou je rezervácia, ktorú vybavíte tu.

Odberové miesto prevádzkuje v Trnave aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Prístupné je na Halenárskej 23, testujú každý pondelok, stredu a štvrtok vždy od 8. do 11. hodiny.

Vo februári pribudla možnosť získať test na Kalinčiakovej 27, odberové miesto prevádzkuje MEDISIL s.r.o. Prevádzka funguje od pondelka do soboty v čase od 8. do 16. hodiny.

Druhé z nedávno pridaných testovacích miest sa nachádza na adrese V Jame 6645/15 (priestory pre obchod a služby na prízemí pod obytnými domami za školským areálom), prevádzkuje ho PREVENTÍVA Klinika, s.r.o.

Testovanie vo všetkých mobilných odberových miestach je bezplatné.

Ulož ako PDF
Napísal 16. februára 2021 6:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.