reklama

Fakultná nemocnica informuje o zmenách v testovaní na COVID-19 formou drive-in

Fakultná nemocnica Trnava spustila od 8. apríla 2020 ďalšiu možnosť testovania na COVID-19. Ide o formu drive-in, kedy sa pacient otestuje priamo v osobnom automobile. Pacienti musia dodržať presný postup pri testovaní, ako aj spôsob objednávania.

Testovať sa začína od stredy 8.4 apríla, testy prebiehajú v čase od 8:00 do 13:00. Pacient, ktorý sa chce otestovať, musí na email covid19@fntt.sk zaslať potrebné informácie.

Ide o informácie ako meno, priezvisko pacienta, rodné číslo, trvalý/prechodný pobyt, zdravotná poisťovňa, telefónne číslo, mailová adresa, zamestnanie a popis ťažkostí, ich trvanie, nástup, subjektívne pocity, vrátenie z pobytu zo zahraničia, pobyt v karanténe.

Ak je pacient poistený v zahraničí, je nutné priniesť si so sebou tri kópie kartičky poistenca.

Ilustračné foto

„O pozitívnych výsledkoch bude nemocnica informovať pacientov prostredníctvom Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Trnava. Dátum na prípadný odber spolu s ďalšími informáciami o priebehu jeho realizácie bude pacientovi zaslaný e-mailom do 24 hodín od obdržania žiadosti. Bezodkladne žiadame pacientov potvrdiť prijatie žiadosti, v opačnom prípade nebude žiadosť akceptovaná,“ uviedol referent pre vzťahy s verejnosťou FN Trnava Matej Martovič.

Pacient je povinný prísť na testovanie s ochranným rúškom na tvári, mať na rukách rukavice a priniesť si vlastné pero.

Celý test prebieha cez okienko osobného automobilu v ktorom sa vykonáva ster vzoriek.

Pôvodne bolo zverejnené telefónne číslo, na ktorom sa mohli pacienti objednávať, avšak tento spôsob objednávania sa nedal realizovať 24 hodín denne, preto nemocnica pristúpila na objednávky formou e-mailu.

Dva spôsoby testovania

Ako pripomenul Matej Martovič, v rámci FN Trnava sa vykonávajú dva spôsoby, ako sa dostať na testovanie.

Prvý spôsob je priamo na Klinike infektológie FN Trnava. Pacienti, ktorí sú objednaní na testovanie na Klinike infektológie (napr. všeobecným lekárom) nevstupujú do nemocnice cez triediaci stan a idú priamo na kliniku. Pacienti čakajú pred výťahom kliniky a nevstupujú do budovy.

Druhý spôsob je spôsob drive-in, na ktorý je potrebné sa objednať cez email covid19@fntt.sk a zaslať potrebnú dokumentáciu. Ak je pacientovi určený termín na testovanie COVID-19 formou drive-in, testuje sa pri filtračnom stane.

V oboch prípadoch je potrebné držať sa pokynov personálu, ktoré im poskytnú pri objednaní.

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2020 11:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.