reklama

Fakultná nemocnica Trnava skončila v hodnotení pacientov za rok 2017 na dvanástom mieste

Na základe výpovedí viac ako 6300 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc, zostavila zdravotná poisťovňa Dôvera už po 12. raz rebríček nemocníc.

V rebríčku štrnástich hodnotených fakultných a univerzitných nemocníc v roku 2017 obsadila Fakultná nemocnica Trnava dvanáste miesto. Pred rokom trnavskú nemocnicu pacienti svojimi hodnoteniami zaradili na 13. priečku.

Hospitalizovaní pacienti dostali možnosť ohodnotiť nemocničné zariadenie vyplnením dotazníka známkami ako v škole od 1 do 5.

Dospelých klientov sa pýtali na dvanásť otázok, rozčlenených na spokojnosť so správaním lekárov a sestier, úrovňou ubytovania, stravy a hygieny a so zdravotnou starostlivosťou.

Priemerná dosiahnutá známka na Slovensku bola 1,66, v porovnaní s minulým rokom udeľovali pacienti podobné známky.

Ilustračné foto

„Žiadny z oslovených pacientov nehodnotil odbornosť lekárov alebo použité liečebné metódy. Avšak kvalitu ubytovania, prístup personálu a stav po prepustení vie dobre posúdiť každý pacient. Subjektívna spokojnosť pacientov je jedných z dôležitých ukazovateľov, na ktorý sa pozeráme pri uzatváraní zmlúv s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti,“ povedal generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Najvyššie hodnotenie v kategórii fakultných a univerzitných nemocníc získala od pacientov Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica, druhá skončila Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – fakultná nemocnica a tretia Detská fakultná nemocnica Košice (celé poradie nájdete tu).

Fakultná nemocnica Trnava obsadila 12. priečku, čím si medziročne o stupienok polepšila, no v roku 2015 obsadila trnavská nemocnica ôsmu priečku, rok predtým hodnotenia pacientov zaradili Trnavu dokonca na piate miesto.

Za FN Trnava skončili v hodnotení za rok 2017 Fakultná nemocnica Nitra a Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky.

Poistenci Dôvery odpovedali na otázky:

Ako ste boli spokojný/á so správaním lekárov na oddelení?
Ako ste boli spokojný/á s informáciami o vyšetreniach a Vašej chorobe zo strany ošetrujúceho lekára?
Ako ste boli spokojný/á so správaním sestier na oddelení?
Ako ste boli spokojný/á so starostlivosťou lekárov na oddelení?
Ako ste boli spokojný/á so starostlivosťou sestier na oddelení?
Ako ste boli spokojný/á s kvalitou ubytovania na oddelení?
Ako ste boli spokojný/á s kvalitou stravy na oddelení?
Ako ste boli spokojný/á s kvalitou upratovania na oddelení? Ako ste boli spokojný/á s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou?
Ako ste boli spokojný/á s informáciami od ošetrujúceho lekára o ďalšom postupe pri domácej liečbe?
Ako ste boli spokojný/á s informáciami od sestier o ďalšom postupe pri domácej liečbe?
Ako ste boli spokojný/á so zlepšením Vášho zdravotného stavu po prepustení z nemocnice?

Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2018 12:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Fakultná nemocnica Trnava skončila v hodnotení pacientov za rok 2017 na dvanástom mieste”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.