reklama

Fakultná nemocnica začala s rekonštrukciou Kliniky infektológie, inštaláciou klimatizácie zlepšila podmienky pre detských pacientov

Fakultná nemocnica Trnava začala s rekonštrukciou Kliniky infektológie, inštaláciou klimatizácie zlepšila podmienky pre detských pacientov.

Začiatkom augusta 2022 odštartovala Fakultná nemocnica Trnava stavebné práce na Klinike infektológie.

Dôvodom modernizácie je vybudovanie nových izolačných boxov pre pacientov s prenosnými a infekčnými ochoreniami.


Rekonštrukcia kliniky infektológie

FOTO: FN Trnava

„Boxy budú slúžiť aj pre ťažké stavy pacientov s Covidom-19. Celá Klinika infektológie je prispôsobená tak, aby ju bolo možné kompletne uzavrieť a izolovať. Tým uvoľníme ostatné oddelenia a kliniky, ktoré môžu aj v prípade ďalšej vlny Covidu-19 uskutoňovať bežnú medicínu,“ informovala FN Trnava.

V rámci celej Kliniky infektológie budú inštalované nové rozvody na medicínske plyny, ktoré poslúžia pri liečbe infekčných pacientov.

Trnavská nemocnica rovnako začiatkom augusta pokračovala s montážou klimatizačných jednotiek na Klinike pediatrie, vďaka čomu sa zvýši komfort detských pacientov počas ich pobytu v zdravotníckom zariadení.


Nové klimatizačné jednotky na pediatrii

FOTO: FN Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 9. augusta 2022 9:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.