reklama

V trnavskej nemocnici platí od utorka núdzový stav

V pondelok 28. novembra schválila vláda vyhlásenie núdzového stavu v pätnástich nemocniciach na území Slovenska. Je medzi nimi aj Fakultná nemocnica v Trnave. Núdzový stav nadobúda platnosť 29. novembra.

Ako sme informovali 20. novembra, v trnavskej nemocnici ukončilo pracovný pomer k 1. decembru až 80 z celkového počtu 190 lekárov. V pondelok nestiahol svoju výpoveď žiaden z protestujúcich lekárov. Najhoršia situácia pretrváva na chirurgickej, traumatologickej, neurologickej, internej a anesteziologickej klinike.

Núdzový stav v trnavskej fakultnej nemocnici platí od 29. novembra

Premiérka Iveta Radičová vo večernom vyhlásení opätovne apelovala na lekárov, aby stiahli výpovede a vrátili sa do práce.

Z ústavného zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu výplýva, že núdzový stav môže vláda vyhlásiť len za podmienky, „že došlo alebo bezprostredne hrozí, že dôjde k ohrozeniu života a zdravia osôb, životného prostredia alebo k ohrozeniu značných majetkových hodnôt v dôsledku živelnej pohromy, katastrofy, priemyselnej, dopravnej alebo inej prevádzkovej havárie; núdzový stav možno vyhlásiť len na postihnutom alebo na bezprostredne ohrozenom území”.

Núdzový stav možno vyhlásiť najdlhšie na 90 dní.

Ústavný zákon ďalej konkretizuje, že „v čase núdzového stavu možno v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas podľa závažnosti ohro- zenia obmedziť základné práva a slobody a uložiť povinnosti na postihnutom alebo na bezprostredne ohrozenom území, a to najviac v stanovenom rozsahu”.

Počas trvania núdzového stavu môže vláda okrem iného „uložiť pracovnú povinnosť na zabezpečenie zásobovania, udržiavania pozemných komunikácií a železníc, vykonávania dopravy, prevádzkovania vodovodov a kanalizácií, výroby a rozvodu elektriny, plynu a tepla, výkonu zdravotnej starostlivosti, udržiavania verejného poriadku alebo na odstraňovanie vzniknutých škôd”.

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2011 22:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “V trnavskej nemocnici platí od utorka núdzový stav”

 1. 1
  Peter182 says:

  Len by ma zaujímalo či lekári myslia aj na ďalší personál teda zdravotné sestry ktoré prídu vďaka nim o prácu na týchto oddeleniach………

 2. 2
  Ujo Palo says:

  Mňa by tiež zaujímalo, či lekári myslia.

 3. 3
  rozalia says:

  a prečo by mali,sestry tiež nemysleli na doktorov,ked im odklepli skoro o 300 Eur zvyšenie platu!!! nebojte sa,riaditel Pavelek sa o ne postará,porozhadzuje ich po iných oddeleniach :-D

 4. 4
  rsdrmudrjudrpudr says:

  mna nezaujima co si myslia(ci maju v hlave aj nas…), ale ich kvalitne urobena praca, denne totiz vidim ako vacsinu prace v nemocnici odvadza pomocny personal a lekar je tam zvycajne len do poctu ako odborny konzultant (dozor nad kvalitou vykonu). Ti nespokojni sa mozu pridat k dalsim nasim vysokoskolakom co dozeraju na zametacov, dokladacov,… aby si neodskocili na pivo. Teda ak im ide len o peniaze a obe ruky maju lave, ako denne vidim.

 5. 5
  leila says:

  ….Tí lekari su totalne na hlavu , co by chceli ??????? ako to ja naco si platím 50 euro zdravotnu, ked ma nema kto osetrit a viete co sak nech ucitelia prestanu ucit, autobusari nech prestanu jazdit , vlaky nech stoja, elektrinu nech vypnu, pekarne zatvoria , obchody zatvoria … co je toto , aby cely narod tu vydierali zato ze si vybrali pracu aku si vybrali a ze neziju v severnej amerike… ved ja poznam ludí ktorí zarabaju 250 euro a zrobia sa jak psi!!!

 6. 6
  Jovany says:

  Od 1.decembra prestávam platit zdravotné poistenie!!!

 7. 7
  bacil says:

  Ďakujeme doktorom ktorí sa do Trnavy dosťahovali z východu, že na nás kašľú – ďakujeme odídite naspäť.
  Normálni doktori z Trnavy makajú ďalej to si treba zapamätať.

 8. 8
  ... says:

  Je mi na blvanie ked je pavelek v tv. Sv-na nenazrana svatuskarska falosna.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.