reklama

Vláda vyhlásila núdzový stav aj (zatiaľ) dvojtýždňový zákaz vychádzania

Na Slovensku platí od štvrtka 25. novembra 2021 na 90 dní núdzový stav. Schválený je aj zákaz vychádzania. Rozhodla o tom vláda na rokovaní 24. novembra.

Vláda SR obmedzila slobodu pohybu zákazom vychádzania od 25. novembra 2021 v čase od 05.00 hod. do 01.00 hod., predbežne do 9. decembra 2021. Zákaz vychádzania platí od štvrtka, výnimka zo zákazu je v čase od 1.00 do 5.00 hodiny. Vláda schválila aj viacero výnimiek zo zákazu vychádzania.

Ako aj počas predchádzjúcich lockdownov, povolený je napríklad nákup nevyhnutných životných potrieb v najbližších predajniach ako sú potraviny, lieky, drogéria, obuv, krmivá pre zvieratá, pohonné hmoty, noviny, obuv alebo aj nevyhnutné služby v podobe okienkových predajov gastroprevádzok, bánk, poisťovní, prevádzky telekomunikačných operátorov, autoservisov a STK, čistiarní, veterinárnych ambulancií, výdajní e-shopov, kľúčových služieb, očných optík či servisov mobilov.

Výnimkou bude aj cesta do a zo zamestnania s potvrdením od zamestnávateľa. Vláda podľa ministra zdravotníctva Lengvarského výrazne odporúča prácu z domu.


Ulice Trnavy počas prvého lockdownu v marci 2020

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Medzi výnimky zo zákazu vychádzania patrí aj cesta na a z očkovania a testovania na ochorenie COVID-19 či cesta do jaslí a škôl. Do prírody sa smie ísť len v rámci okresu.

Zákaz vychádzania sa nebude týkať ani zdravotnej starostlivosti a cesty na účel starostlivosti o blízku osobu. Výnimky taktiež platia pre pohreb, sobáš a krst, cestu za účelom starostlivosti o hospodárske zvieratá, venčenie psov a mačiek do 500 metrov od bydliska.

Opatrenie vlády zakazuje zhmomažďovanie sa v počte nad 6 osôb, okrem osôb žijúcich v jednej domácnosti.

Kompletné oficiálne informácie sú zverejnené na stránke korona.gov.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2021 0:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.