reklama

V trnavskom regióne platí stav zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave vyhlásilo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na pozemkoch s porastom v územnom obvode okresu Trnava.

V čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Fyzickým osobám sa podľa o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov na pozemkoch s porastom zakazuje najmä:

– fajčiť alebo používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru

– vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov

– zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde môže dôjsť k jeho rozšíreniu

– vyvolať bezdôvodne požiarny poplach, privolať bezdôvodne hasičskú jednotku alebo zneužiť linku tiesňového volania.

Vyhlásený stav na území trnavského regiónu platí od 16. marca 2012 do odvolania.

HaZZ v Trnave vykonalo na území okresu monitoring vypaľovania tráv a porastov. O výsledku kontrolných výjazdov informoval hovorca KR HaZZ v Trnave Ivan Peťko:

16.03.2012. Štyria príslušníci oddelenia požiarnej ochrany v dvoch monitorovacích hliadkach vykonali kontrolu v čase od 09:00 hod. do 13:30 hod. v 19 obciach okresu, najazdené – 141 km. Zistené skutočnosti: Trnava – Modranka, Bíňovce – pálenie suchej trávy – bloková pokuta 10 + 5 €.

17.03.2012. Sedem príslušníkov HaZZ v dvoch monitorovacích hliadkach v čase 09:33 hod. – 11:33 hod. a 17:11 hod. – 18:56 hod. vykonala monitoring v 12 obciach okresu Trnava, najazdené 108 km. Zistené skutočnosti: 5 – krát porušenie predpisov o ochrane pred požiarmi – bude riešené rozkazným konaním.

18.03.2012. Štyria príslušníci HaZZ v čase 10:14 hod. – 12:00 hod. vykonali monitoring v 9 obciach okresu Trnava, najazdené 52 km. Zistené skutočnosti: 1 – krát porušenie predpisov o ochrane pred požiarmi – bude riešené rozkazným konaním.

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2012 9:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “V trnavskom regióne platí stav zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru”

 1. 1
  vlaDyka says:

  Dovoilím si postreh : “Zistené skutočnosti: Trnava – Modranka, Bíňovce – pálenie suchej trávy – bloková pokuta 10 + 5 €.” a “Zistené skutočnosti: 5(+1) – krát porušenie predpisov o ochrane pred požiarmi – bude riešené rozkazným konaním.” versus “Zákon o ochrane pred požiarmi zakazuje vypaľovanie trávy pod hrozbou vysokých sankcií. Právnickým osobám zaň hrozí pokuta až do výšky 16 596 eur, fyzickým do výšky 331 eur.” resp. “Maximálna možná výška uloženej pokuty v rozkaznom konaní je vo všeobecnosti 250 eur. ”
  A v priebehu pár dní na to (dnes je 21.3.) v Trnave horí ako na cvičisku od A.S.A. skladby, po Kamenáč. Úprimne nezávidím hasičom, ktorý X-krát denne letia priam na všetky strany mesta (a okolia)….

 2. 2
  ... says:

  Tento narod neprevychovas. Daju sa vypalovat aj hlavy ? To by bol bussines.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.