reklama

V trnavskom regióne platí stav zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave vyhlásilo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na pozemkoch s porastom v územnom obvode okresu Trnava.

V čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Fyzickým osobám sa podľa o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov na pozemkoch s porastom zakazuje najmä:

– fajčiť alebo používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru

– vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov

– zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde môže dôjsť k jeho rozšíreniu

– vyvolať bezdôvodne požiarny poplach, privolať bezdôvodne hasičskú jednotku alebo zneužiť linku tiesňového volania.

Vyhlásený stav na území trnavského regiónu platí od 16. marca 2012 do odvolania.

HaZZ v Trnave vykonalo na území okresu monitoring vypaľovania tráv a porastov. O výsledku kontrolných výjazdov informoval hovorca KR HaZZ v Trnave Ivan Peťko:

16.03.2012. Štyria príslušníci oddelenia požiarnej ochrany v dvoch monitorovacích hliadkach vykonali kontrolu v čase od 09:00 hod. do 13:30 hod. v 19 obciach okresu, najazdené – 141 km. Zistené skutočnosti: Trnava – Modranka, Bíňovce – pálenie suchej trávy – bloková pokuta 10 + 5 €.

17.03.2012. Sedem príslušníkov HaZZ v dvoch monitorovacích hliadkach v čase 09:33 hod. – 11:33 hod. a 17:11 hod. – 18:56 hod. vykonala monitoring v 12 obciach okresu Trnava, najazdené 108 km. Zistené skutočnosti: 5 – krát porušenie predpisov o ochrane pred požiarmi – bude riešené rozkazným konaním.

18.03.2012. Štyria príslušníci HaZZ v čase 10:14 hod. – 12:00 hod. vykonali monitoring v 9 obciach okresu Trnava, najazdené 52 km. Zistené skutočnosti: 1 – krát porušenie predpisov o ochrane pred požiarmi – bude riešené rozkazným konaním.

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2012 9:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V trnavskom regióne platí stav zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.