reklama

Pre dlhodobé sucho vyhlásili hasiči čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave vyhlasuje čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme v územnom obvode okresu Trnava od 9. apríla 2020 do odvolania. Dôvodom je dlhodobé suché počasie a nedostatok zrážok.

V čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti.

Ľuďom sa zakazuje najmä fajčiť, odhadzovať horiace alebo tlejúce predmety, používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru, vypaľovať trávy, kroviny a iný biologický odpad, ako aj zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde môže dôjsť k jeho rozšíreniu.

Ilustračné foto: KR HaZZ Trnava

Vlastníci, správcovia alebo užívatelia lesných pozemkov v súvislosti s ochranou lesa pred požiarom sú podľa zákona o ochrane pred požiarmi povinní v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru zabezpečovať v lesoch hliadkovaciu činnosť, zabezpečiť umiestnenie potrebného množstva protipožiarneho náradia na určenom mieste v závislosti od plochy lesných porastov, udržiavať existujúce prejazdové cesty, zvážnice a zdroje vody v stave, ktorý umožňuje bezproblémový príjazd hasičských jednotiek a ich využitie na účinný zásah.

Musia tiež odstrániť drevo a ďalší horľavý odapd z blízkosti objektov, vytvoriť rozčleňovacie pásy pásov na zabránenie šírenia požiaru a vybaviť prenosnými hasiacimi prístrojmi pracovné stroje, napríklad lesné kolesové traktory a iné vozidlá, ktoré sa používajú na spravovanie dreva a zvyškov po ťažbe.

Suché počasie bez zrážok trvá v trnavskom regióne už niekoľko týždňov.

Meteorologické predpovede počítajú s dažďom najskôr v pondelok 13. apríla.

Ulož ako PDF
Napísal 10. apríla 2020 8:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.