reklama

Írsky developer plánuje odštartovať výstavbu Trnava parku začiatkom roku 2011

Zástupcovia írskej developerskej skupiny Parker Green informovali, že so štartom výstavby nákupného centra Trnava Park pri juhovýchodnej časti obchvatu mesta počítajú na začiatku roka 2011. Prvá etapa projektu s 90 obchodmi má byť ukončená na jar 2012.

Vizualizácia: Parker Green

Začiatok stavebných prác na projekte za desiatky miliónov eur bol už niekoľkokrát odložený. Naposledy sa verejnosť v júli 2010 dozvedela, že konzorcium bánk poskytlo na financovanie výstavby obchodného centra 41 miliónov eur.

„Projekt výstavby obchodného komplexu Trnava Park nás presvedčil kvalitným konceptom a výborným umiestnením v novo sa rozvíjajúcej retailovej lokalite v Trnave,“ uviedol pri príležitosti podpisu zmluvy o financovaní projektu Radoslav Jakab, vedúci oddelenia financovania nehnuteľností banky v júli tohto roku.
Trnavský región je jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich regiónov na Slovensku. „Projekt svojou výbornou dopravnou dostupnosťou, vďaka umiestneniu blízko diaľnice, má potenciál prilákať návštevníkov aj z ďalších okolitých miest a vytvoriť mnoho nových pracovných príležitostí,“ doplnil R. Jakab.
Úver pre spoločnosť Property Development, ktorá je súčasťou severoírskej skupiny Parker Green, poskytne spolu so Slovenskou sporiteľňou aj VÚB banka. „Veľmi si ceníme ústretový prístup bánk. Potvrdzuje sa, že na developerskom trhu je aj napriek zložitej situácii stále priestor pre kvalitné projekty. Tešíme sa, že počas výstavby komplexu pri nás budú stáť silní finanční partneri,“ povedal generálny manažér Parker Green International pre strednú a východnú Európu Roger Taylor. Skupina Parker Green je medzinárodný developer v oblasti nehnuteľností a investor s aktivitami vo Veľkej Británii, Írsku, USA a mnohých krajinách strednej a východnej Európy.

Zatiaľ posledný oficiálne oznámený termín štartu realizácie projektu bol začiatok roku 2010. Parker Green pôvodne plánoval, že stavať začne ešte v roku 2008.

Nákupný komplex Trnava Park s plochou 28-tisíc metrov štvorcových bude najväčším developerským projektom v trnavskom regióne. Návštevníkom vďaka svojej polohe ponúkne jednoduchú dostupnosť, široké možnosti nákupov a 1 350 vonkajších parkovacích miest.

Na ploche 5-tisíc m² bude hypermarket Tesco. V obchodnom centre by mala byť aj predajňa elektroniky, zóna relaxu a zábavy, vrátane kinosál. Spoločnosť informovala, že prenajatých má už približne 80 percent priestorov.

Developer uvažuje pokračovať výstavbou ďalších etáp, no zatiaľ bez bližších termínových špecifikácií. Tie by mali zahŕňať realizáciu hotela, rezidenčných priesrorov či administratívy.
Rozhodnutie o ďalšej expanzii projektu padne na základe situácie na trhu.

Ulož ako PDF
Napísal 15. decembra 2010 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.