reklama

Developer projektu Trnava Park získal od bánk úver 41 miliónov eur

Projekt výstavby nového obchodného komplexu Trnava Park, ktorý vyrastie pri vstupe do Trnavy neďaleko automobilky PSA Peugeot Citroën, dostal od bánk zelenú. Syndikát bánk pod vedením Slovenskej sporiteľne poskytne na financovanie projektu sumu takmer 41 miliónov eur.

Trnava Park bude stáť neďaleko automobilky PSA v dotyku obchvatu

„Projekt výstavby obchodného komplexu Trnava Park nás presvedčil kvalitným konceptom a výborným umiestnením v novo sa rozvíjajúcej retailovej lokalite v Trnave,“ hovorí Radoslav Jakab, vedúci oddelenia financovania nehnuteľností banky. Trnavský región je jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich regiónov na Slovensku. „Projekt svojou výbornou dopravnou dostupnosťou, vďaka umiestneniu blízko diaľnice, má potenciál prilákať návštevníkov aj z ďalších okolitých miest a vytvoriť mnoho nových pracovných príležitostí,“ dopĺňa R. Jakab.

Úver pre spoločnosť Property Development, ktorá je súčasťou severoírskej skupiny Parker Green, poskytne spolu so Slovenskou sporiteľňou aj VÚB banka. „Veľmi si ceníme ústretový prístup bánk. Potvrdzuje sa, že na developerskom trhu je aj napriek zložitej situácii stále priestor pre kvalitné projekty. Tešíme sa, že počas výstavby komplexu pri nás budú stáť silní finanční partneri,“ povedal generálny manažér Parker Green International pre strednú a východnú Európu Roger Taylor. Skupina Parker Green je medzinárodný developer v oblasti nehnuteľností a investor s aktivitami vo Veľkej Británii, Írsku, USA a mnohých krajinách strednej a východnej Európy.

Nákupný komplex Trnava Park s plochou 28 000 metrov štvorcových bude najväčším developerským projektom v trnavskom regióne. Návštevníkom vďaka svojej polohe ponúkne jednoduchú dostupnosť, široké možnosti nákupov a 1 350 vonkajších parkovacích miest.

Parker Green plánuje v prvej etape postaviť centrum s približne 28-tisíc m2. Na ploche 5-tisíc m2 bude hypermarket Tesco. V centre by mala byť aj predajňa elektroniky, zóna relaxu a zábavy vrátane kinosál.

Developer uvažuje pokračovať výstavbou ďalších dvoch etáp, no zatiaľ bez bližších termínových špecifikácií. Tá by mala obsiahnuť realizáciu hotela či administratívy. V minulosti sa spomínali aj športové a relaxačné aktivity ako zimný štadión alebo akvapark.

Stavebné práce by mali odštartovať v septembri 2010, ukončenie výstavby je naplánované na posledný štvrťrok 2011.


Ulož ako PDF
Napísal 27. júla 2010 3:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Developer projektu Trnava Park získal od bánk úver 41 miliónov eur”

 1. 1
  Tomáš says:

  Už nech začnú stavať, nech máme kde chodit schoppingovať :D

 2. 2
  Martin says:

  chcem tam kiná! poriadne kino ako je hviezda, nie schátraný stereo Max..

 3. 3
  Martina says:

  na však už by mohli k vianociam aj otvarat nie ? :)))))))

 4. 4
  Božena says:

  V tejto retailovej lokalite Trnavy pribúda stále viac obchodov…Bude na to reagovať mesto Trnava sprístupnením tejto lokality aj jednou z liniek mestkej dopravy v pripravovanom harmonograme ? Bez auta nie je dostupná!

  • 4.1
   sakel says:

   alebo aspon vybudovanim premostenia zeleznice pri CSAD.
   to bude (je) tiez hudba buducnosti. dufam, ze to stihnu skor ako za 6 rokov

 5. 5
  LOLOFON says:

  co je to mhd v trnave ? take existuje ?:)))))

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.