reklama

Dokončenie obchodného komplexu Trnava Park je v nedohľadne, developer vraj projekt predáva

O výstavbe obchodného komplexu Trnava Park pri južnej vetve cestného obchvatu panujú už mesiace pochybnosti. Informácie o svojho času najväčšom developerskom projekte v trnavskom regióne sa po prvý raz objavili ešte v roku 2005. Investíciu za 100 miliónov eur mala do Trnavy priniesť moderné nákupné centrum s takmer stovkou obchodných prevádzok, hypermarket a kinosály. V ďalšej fáze plánovala írska developerská skupina Parker Green postaviť hotel či administratívne centrum.

V januári 2011 začal dodávateľ stavebných prác so skrývkou ornice a úpravou pozemkov na ploche 30 – tisíc metrov štvorcových. Po niekoľkých týždňoch však práce zostali na bode mrazu a celé mesiace, až dodnes, sa nič nezmenilo. Posledným oficiálne zverejneným dátumom otvorenia prevádzky bol začiatok roku 2012. Ako je zrejmé už dávnejšie, tento termín investor nestihne. Rovnako ako v prípade predošlých.

Pozemky komplexu Trnava Park ležia blízko obchvatu

V priebehu tohto roka sme sa niekoľkokrát pokúšali získať aktuálne a oficiálne informácie o ďalšom priebehu výstavby. Bohužiaľ, nedozvedeli sme sa nič.

Neoficiálne sa k nám v minulých dňoch dostala informácia, podľa ktorej developer zámer realizovať nebude a plánuje celý projekt predať. „Hľadajú kupcu, celý projekt v Trnave chcú predať. Dôvody, prečo po toľkých rokoch zmenili taktiku nepoznám,“ informoval nás zdroj, ktorý je k projektu pomerne blízko. Napriek snahe sa nám však túto informáciu zatiaľ nepodarilo potvrdiť.

Príprava pozemkov odštartovala pred 9 mesiacmi. Odvtedy sa na stavenisku takmer nič nezmenilo

O tom, že situácia s dokončením centra asi nebude horúca, svedčia aj slová hovorkyne spoločnosti Tesco Stores Oľgy Hrnčiarovej. Práve Tesco malo postaviť na ploche 5-tisíc metrov v priestoroch Trnava Parku nový hypermarket. „V tejto chvíli neviem nič o ďalšej plánovanej investícii našej spoločnosti v Trnave,“ poznamenala pre trnava-live.sk pred niekoľkými dňami.

Návrh celého projektu vrátane ďalších etáp s hotelom a administratívnymi budovami

Komplex Trnava Park mal zamestnanť 1500 ľudí. Na výstavbu získal v lete 2010 od syndikátu dvoch bánk úver vo výške 41 miliónov eur.

Ulož ako PDF
Napísal 12. septembra 2011 10:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dokončenie obchodného komplexu Trnava Park je v nedohľadne, developer vraj projekt predáva”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.