reklama

Arboria Park rastie podľa plánov, developer plní svoje predsavzatia

Prvá časť bytového projektu Arboria Park – Veterná vyrástla ešte v roku 2012 svižným tempom. Developer postupuje podľa stanovených plánov aj v ďalších etapách výstavby. Druhá časť spustili slávnostným výkopom základného kameňa v júli 2013 a nás zaujímalo, či postupuje projekt v súlade so sľubmi, ktoré vtedy developerská spoločnosť Lucron Deveplopment prezentovala.

Arboria Veterná ako referenčná stavba presvedčila svojou nepochybnou kvalitou. Druhá časť – Arboria Slnečná má tvar písmena U a jej výstavba sa skončí dvomi termínmi odovzdávania. Prvé dva vchody odovzdali novým majiteľom v decembri 2014. Druhé dva vchody prídu na rad koncom augusta tohto roku.

A tu je developer v situácii, kedy môže hrdo povedať, že splnil všetky sľuby, ktoré dal pri výkope základného kameňa. Do dnešného dňa sa podarilo stavať podľa plánovaného harmonogramu. Obyvatelia sídliska Zátvor sa môžu na ohlásené termíny a postup zmien v tejto časti i naďalej spoľahnúť.

arb1
Ako prvú dokončili časť projektu Arboria – Veterná

arb-sln
Arboria – Slnečná je tesne pred kompletným dokončením

Situácia dnes

Najhlučnejšie stavebné práce pomaly utíchajú. Najmä obyvatelia existujúceho sídliska si čochvíľa vydýchnu a leto strávia v pokojnejšej atmosfére. Aktuálne totiž už prebiehajú zatepľovacie práce na vchodoch C a D a následne sa bude robiť už len fasáda domu. „Jemný hluk“ ešte spôsobí úprava zelene, ktorá ale bude krásnou bodkou za výstavbou bytového domu Slnečná.

Developer pre obyvateľov Arborie dobudoval i časť cestnej komunikácie, vďaka ktorej obyvatelia nemusia prechádzať hustou premávkou pri nákupných centrách, ale dostanú sa priamo na mestský obchvat s napojením na diaľnicu.

Zeleň zeleň zeleň

V priebehu mája bude doplnená zeleň k obom skolaudovaným bytovým domom – Veternej i Slnečnej (vchody A a B), k septembrovej kolaudácii aj k vchodom C a D. Leto prinesie detské ihrisko vnútri bloku, ktoré je absolútne bezpečné miesto pre relax a hry všetkých detí.

Onedlho si vydýchne aj celá ulica Veterná a čaká ich len užívanie si sľúbenej pohody v zelenom prostredí a spokojné chvíle s ratolesťami.

Postupným dopĺňaním zelene vzniká v okolí Arborie park, ktorý bude mať po dokončení rozlohu až 30 000 m². Park vzniká postupne s výstavbou bytových domov. Priebežne sa dosádza zeleň, stromy, lavičky, aby si prechádzky či večerné behanie v parku domáci užili. K parku sa prirodzene pripája aj spomínaný priestor v závetrí vnútrobloku domu Slnečná.

Developer taktiež vysadil tuje pred plotom blízkeho supermarketu Tesca, ktoré tak skrášľujú výhľad obyvateľom.

Čo ďalej?

Kým leto prinesie ukončenie Arborie Slnečná, mnohí by sa mohli báť rušnej výstavby ďalšej časti – Východnej, ktorej štart je naplánovaný v blízkej dobe.

So stavbou Arborie Východná však už developer nebude toľko rušiť. Hlavná časť je totiž otočená ku skladom obchodného domu Tesco a otvoreného priestoru za ním. Aj prístup k stavbe bude najmä zo susediaceho poľa. Všetko sa udeje teda o poznanie diskrétnejšie a na očiach nebudú žiadne viditeľné prekážky na pokojné leto.

arb-vych1

arb-vych
Čoskoro odštartuje výstavba časti Arboria – Východná

Minimálne obmedzenie bude na rohu ulíc Východná – Piešťanská v podobe dopravného značenia k výjazdu vozidiel zo stavby. Arboria Východná sa začne stavať od sekcie „C“ a vzhľadom na to, že je táto časť len trojpodlažná, budú mať obyvatelia Slnečnej relatívne rýchlo opäť kľud.

Obyvatelia Arborie

Arboria Park je mladá komunitná štvrť, ktorej obyvateľom záleží na ich bývaní, jeho vzhľade a taktiež okolí, v ktorom trávia voľný čas či vyrastajú ich deti.

Obyvatelia dbajú na bezpečnosť svojich majetkov a starajú sa o okolie, napríklad i v rámci brigád, kde spoločne sadia nové stromčeky, trieda odpad či zbierajú papier. Arboria Park je ideálnym miestom aj pre mladé rodiny, čoho dôkazom je aj narodenie sa už viac ako piatich detí tunajším obyvateľom.

(Tlačová správa Lucron Development, a.s.)

arb-t
Celkový pohľad na projekt Arboria Park

Ulož ako PDF
Napísal 30. apríla 2015 14:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Arboria Park rastie podľa plánov, developer plní svoje predsavzatia”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.