reklama

Bytový komplex MIKO rastie podľa plánov. Prví obyvatelia sa budú sťahovať už na začiatku roka 2019

Jeden z najväčších aktuálnych developerských projektov v Trnave – bytový komplex MIKO rastie podľa plánov. Postupne začína meniť tvár sídliska Linčianska, ktorá bola doteraz považovaná medzi obyvateľmi za menej atraktívnu časť Trnavy. To však už prestáva platiť. Aj to je dôvod, prečo sa má MIKO v pláne ešte viac rozrásť. Viac informácií prinášame v rozhovore s Michalom Žitníkom zo spoločnosti Neoreal, ktorá zastrešuje predaj tohto bytového komplexu.

Ako prebieha výstavba projektu, ide zatiaľ všetko podľa plánu alebo sa dá očakávať oneskorenie kolaudácie, ako to už pri týchto veľkých projektoch niekedy býva?

– Výstavba projektu byty MIKO ide podľa plánu a nijaké zdržania vo výstavbe ani neočakávame. Prví obyvatelia by sa mohli sťahovať už v januári budúceho roka.

Čo môžu ľudia, ktorí plánujú kúpiť nový byt očakávať od novostavby MIKO?

– Je toho naozaj veľa čo tento projekt ponúka. Keď sedíme s klientmi u nás v kancelárii a hovoríme im o všetkých benefitoch, často sú milo prekvapení z toho, že im projekt dokáže ponúknuť oveľa viac, ako si pôvodne mysleli.


Aktuálny stav výstavby projektu, 16. august 2018

FOTO: NEOREAL

Môžete byť konkrétnejší?

– Z pohľadu lokality sa celé sídlisko vďaka mestu ako aj súkromným investíciám začína meniť na moderné a atraktívne miesto pre život. Ak mám byť konkrétny, tak naposledy v lokalite pribudlo najväčšie fitnes centrum v meste. Tento rok ak pôjde všetko podľa plánov začne rekonštrukcia Mikovíniho ulice z ktorej je výborné napojenie na diaľničný privádzač. V budúcom roku je plánovaná výstavba obchodného centra ISLAND ktoré prispeje k zvýšeniu kvality bývania obyvateľom sídliska Linčianska ako aj ľuďom z blízkeho okolia. Mesto dlhodobo investuje do revitalizácie verejných plôch ako sú chodníky, komunikácie, zeleň, detské ihriská a športoviská a v neposlednom rade školstva. Taktiež nás veľmi teší prebiehajúca rekonštrukcia ubytovne DOMOV. Po ukončení stavebných prác na ubytovni môžeme očakávať výrazné zlepšenie imidžu sídliska Linčianska.

Dá sa teda očakávať, že hodnota týchto bytov v budúcnosti stúpne?

– To je viac ako isté. Už len keď si porovnáte ceny bytov v projekte MIKO s inými novostavbami v Trnave, zistíte, že naša ponuka je jednoznačne najvýhodnejšia. A také cenové rozdiely v rámci jedného mesta sú dlhodobo neudržateľné. V blízkej budúcnosti môžeme očakávať, že ceny starých nehnuteľností budú klesať a práve ceny novostavieb budú rásť.

Keď sú však tie byty za také priaznivé ceny, nebude to potom na úkor kvality?

– To je práve na tom to najlepšie. Kvalita stavby MIKO nie je v žiadnom ohľade horšia ako iné novostavby. Developerom je spoločnosť Ismont, ktorá stojí za projektom a aktuálne stavia viac ako 600 bytov na západnom Slovensku. Čo je najdôležitejšie, tak developer a stavebná firma je v princípe jedna a tá istá osoba a teda neprichádza k zdvojeniu marže. To je jeden z dôvodov prečo sú ceny v projekte MIKO tak atraktívne. Nehovoriac o tom, že keď sa robí niečo vo veľkom, dokáže developer nakupovať materiál a prácu za lepšie ceny.

Skúste ale predsa len povedať viac o kvalite stavby.

– Projekt MIKO spĺňa všetky štandardy moderného bývania. Samotná stavba je kombináciou železobetónového skeletu a tehlovej výmurovky s akustickou funkciu značky HELUZ. Plastové okná s izolačným trojsklom, nízke mesačné náklady vďaka kvalitnému zatepleniu, alebo napojenie spoločnej kotolne na horúcovod. Navyše developer vylepšuje samotný projekt aj za chodu. Napríklad pôvodne boli plánované vápenno-cementové omietky, ktoré zmenil na drahšie a kvalitnejšie sadrové. V pôvodnom projekte a vo vizualizáciách boli tiež použité klasické okná, teraz ich však zmenil za atraktívnejšie francúzske, ktoré sú tvorené z jedného veľkého kusu, čo je finančne o dosť náročnejšie, ale dodá to celej stavbe výzor luxusu a ešte viac presvetlí jednotlivé byty. Som presvedčený, že bytový dom MIKO bude po dokončení najkrajšia novostavba v Trnave.

V minulosti bola Linčianska považovaná za menej atraktívne sídlisko, prejavuje sa to pri komunikácii s klientmi aj dnes?

– Čo sa týka samotného predaja tak nie. Prvé dve etapy sa vypredali prakticky pred kolaudáciou, čo by bolo považované za úspech aj v akejkoľvek inej časti Trnavy. Aj práve pre veľký úspech, sa developer rozhodol postaviť o dva bytové bloky viac, ako bolo pôvodne plánované. Práve teraz od septembra spúšťame predaj ďalšej etapy s bytovými blokmi označenými písmenami EF. Spolu bude v celom komplexe MIKO zhruba 400 bytov a 1000 obyvateľov.
Ak by niekto nechcel bývať na Linčianskej len z princípu, tak myslím, že by to bol skôr niekto, kto vychádza z minulosti a nemá najnovšie informácie o tomto sídlisku a nevie akými zmenami prechádza a ešte aj prejde. Sídlisko Linčianska naberá druhý dych a o niekoľko rokov bude možno jedno z najatraktívnejších sídlisk v Trnave, aj práve kvôli jeho polohe.

Takže keby ste to mali všetko zhrnúť, prečo by ľudia, ktorí si hľadajú nové bývanie, mali zvoliť práve MIKO?

– Poviem to jednoducho: Kvalitná novostavba za ceny starých bytov, nízke mesačné náklady, nákupné centrum hneď v susedstve, najrýchlejšie napojenie na diaľnicu ako aj dostupnosť centra mesta, komfortné podzemné parkovanie s výťahom až k bytu, budúce zhodnotenie investovaných peňazí, a podľa mňa aj najkrajšia novostavba v Trnave, veď posúďte sami.


Vizualizácie projektu MIKO

ZDROJ: ISMONT

(PR článok)

Ulož ako PDF
Napísal 17. augusta 2018 7:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.