reklama

Výstavba Arboria Parku postupuje, developer už stavia nad zemou

Trnavská rezidenčná zóna Arboria Park na Veternej ulici postupuje podľa plánov. Developer finalizuje stropnú konštrukciu podzemného podlažia a začína ťahať múry. Byty pre nových majiteľov tak začínajú dostávať reálne hmotné rozmery už po jeden a pol mesiaci od položenia základného kameňa. Aktuálne informácie o projekte sprostredkoval mediálny zástupca developerskej skupiny Lucron Michal Jurči.

„Záujemcovia o bývanie v Arboria Park – Veterná sa doslova vrhli na ponuku prvého z celkovo desiatich obytných domov, ktorý ponúka 96 bytov. Výhradný predajca MEXX Reality hlási takmer 20 percent zazmluvnených bytov. Takýto nečakaný úspech pripisuje vynikajúcim akciovým cenám garantovaným do konca októbra, kvalitnej stavbe a výhodnému splátkovému kalendáru. Pri podpise zmluvy kupujúci skladá iba desať percent ceny kúpnej ceny na viazaný účet v banke, ďalších 40 percent realizuje po ukončení hrubej stavby. Zvyšok až po kolaudácii,“ upresnil Jurči.

Foto: Lucron

Najväčší záujem podľa neho prejavujú kupujúci o väčšie trojizbové a dvojizbové byty. Počas výstavby sa developer rozhodol na základe dopytu doplniť svoju ponuku o 4-izbové byty a prispôsobil sa tak novovzniknutej požiadavke kupujúcich. „Väčšina záujemcov je z okolia novostavby nakoľko sa im projekt a lokalita páčia,“ ilustruje Jurči. Ako dôvod tiež uvádzajú, že je to pre nich blízko do centra a zároveň majú priame napojene na obchvat mesta Trnavy. Obyvatelia sa tak vedia úplne vyhnúť dopravným zápcham.

Developer projektu spoločnosť LUCRON Development plánuje stavbu odovzdať začiatkom roku 2013. Arboria Park je rozsiahly obytný komplex, ktorého výstavba bude prebiehať v desiatich fázach počas desiatich rokov. Luxemburský developer, ktorý má za sebou aj bratislavský Eden Park s takmer 300 bytmi plánuje do projektu v Trnave s celkovo 1500 bytmi investovať minimálne 70 miliónov eur.

„Na projekte sme intenzívne pracovali od roku 2007. Vďaka dostatočnému času na prípravu ho mohol náš tím dôkladne pripraviť a zapracovanie skúseností, ktoré sme získali napríklad pri realizácii obytného komplexu Eden park v Bratislave. Sme úprimne radi, že sa nám naše predstavy o modernom bývaní v meste, a zároveň v pokoji parku práve v Trnave postupne napĺňajú,“ povedal Ing. Zoltán Müller, zástupca developerskej spoločnosti Lucron Development.

V lukratívnej lokalite Zátvor postupne vyrastie komplex 10 bytových domov charakteristický rozľahlým centrálnym zeleným parkom – srdcom projektu s cestičkami pre peších a ihriskami z prírodných materiálov pre deti. Doprava bude vedená po obvode obytnej zóny, pričom parkovanie je umiestnené v podzemných garážach i na povrchu, pred domami.

Medzi benefity Arboria Parku patrí najmä dostupná infraštruktúra – na dosah sú školy, škôlka, nákupné centrá (Tesco a Arkádia), pošta a priestor pre voľnočasové aktivity. Zároveň umožňuje rýchle spojenie s centrom mesta a napojenie na diaľničný okruh. Samotný názov projektu Arboria Park je odvodený od zeleného arboréta a evokuje zeleň, ktorou celý projekt oplýva.

Ulož ako PDF
Napísal 17. októbra 2011 20:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výstavba Arboria Parku postupuje, developer už stavia nad zemou”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.