reklama

Mesto podpísalo s investorom City-Areny zmluvy, projekt začnú realizovať o pár mesiacov

Mesto Trnava a zástupcovia spoločnosti City-Arena dnes podpísali kúpne a nájomné zmluvy k mestským pozemkom a nehnuteľnostiam.

Podpisom zmlúv sa uzatvára jedna etapa prípravného procesu výstavby moderného futbalového stánku, ako aj obchodných a polyfunkčných priestorov v jeho blízkosti.

Slávnostného aktu sa vo štvrtok 22. novembra 2012 zúčastnili primátor mesta Trnava Vladimír Butko, riaditeľ Správy športových a kultúrnych zariadením mesta Trnava Miroslav Hrubý, predseda predstavenstva City-Arena a.s. Pavol Adamec a člen predstavenstva spoločnosti City-Arena Jozef Čechovič.

Investor plánuje vybudovať do konca roka 2014 štadión projektovaný podľa technických parametrov a požiadaviek UEFA a FIFA s kapacitou 19 000 miest, dvojpodlažné podzemné parkovisko pre 1150 áut, administratívne priestory, obchodné centrum s rozlohou 24-tisíc m2, multikino s kapacitou 600 miest a možno aj 32 apartmánových bytov, s ktorými investor počíta ako čiastočnou alternatívou pôvodne zamýšľaného hotela.


Kúpno-predajnú zmluvu za mesto podpisoval primátor V. Butko, investora zastupovali P. Adamec a J. Čechovič

Projekt si vyžiada investičné náklady vo výške približne 76 miliónov eur. „Rokovania o zabezpečení financovania projektu sa uberajú pozitívnym smerom,“ skonštatoval Pavol Adamec a pochvaľoval si aj spoluprácu s mestom a podporu, akej sa zámeru zo strany trnavskej samosprávy dostalo.

Mesto investorovi predalo pozemky a nehnuteľnosti v hodnote približne 7 miliónov eur za 1 euro. Samotný štadión, ktorý spoločnosť City-Arena po dokončení a skolaudovaní odovzdá do majetku mesta, má mať hodnotu asi 15 miliónov eur. Do prenájmu ho vzápätí dostane City-Arena na dobu 30 rokov.

Búracie práce v areáli Štadióna Antona Malatinského začnú podľa slov Pavla Adamca v priebehu februára – marca 2013, následne v priebehu jari chcú odštartovať samotnú výstavbu. Tá má trvať asi 18 mesiacov. Prácu počas výstavby nájde v Trnave podľa odhadov približne 1500 ľudí.

Zatiaľ len v hlavách a na papieri je pripravená obrovská investícia, ktorá bude mať pre naše mesto veľký význam vo viacerých líniách. Teda nielen po športovej, ale aj spoločenskej, obchodnej či v oblasti rozvoja turizmu. Mesto má dnes, po podpise zmlúv, tú najpodstatnejšiu časť práce za sebou. Chcem zdôrazniť, že projektu budeme aj naďalej pomáhať, pretože mám pocit, že občania túto investíciu vítajú. Čím skôr sa dielo podarí dokončiť, tým lepšie. Držím investorovi palce,“ vyhlásil primátor Vladimír Butko po skončení slávnostného aktu.

Čaká nás veľa práce, ale my sme pripravení do projektu vložiť všetko úsilie a nasadenie. Ak bude aj naďalej príprava projektu postupovať podľa harmonogramu, tak na konci roka 2014 by sme chceli byť s prácami hotoví. Štadión Antona Malatinského sme totiž povinní postaviť a skolaudovať ako prvý objekt z celého komplexu,“ pripomenul Adamec.

AKTUÁLNE VIZUALIZÁCIE PROJEKTU CITY ARENA
FOTO: City-Arena, a.s.

Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2012 14:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto podpísalo s investorom City-Areny zmluvy, projekt začnú realizovať o pár mesiacov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.