reklama

Na stavbe City Arény osadili prvý zo 600 pilierov nového štadióna

Prvý z celkového počtu 600 železobetónových stĺpov budúcej City Arény – Štadióna Antona Malatinského osadili dnes na stavenisku v prítomnosti zástupcov investora, predstaviteľov mesta Trnava a generálneho dodávateľa stavebných prác spoločnosti Zipp.

Dvadsaťdva metrov vysoký a 17,5 ton vážiaci stĺp bude slúžiť ako nosná časť južnej tribúny. Hladké vztýčenie piliera prebehlo s pomocou 100 a 80 – tonového žeriava.

Na stavbu privezú a použijú podľa slov hlavného stavbyvedúceho Juraja Holubicu spolu 600 takýchto stĺpov. „Doprava stĺpov na stavbu si vyžiada len drobné dopravné obmedzenia,“ podotkol.

city-arena-stlp-1
Prvý z pilierov osadili bez problémov v priebehu niekoľkých minút

Rád konštatujem, že sa nám darí napĺnať naše predsavzatia a časový harmonogram prác. Splnenie stanoveného termínu odovzdania v septembri 2015 je na dobrej ceste. Samozrejme, čaká nás ešte krôčikov, ale veríme, že ich zvládneme tak ako tie prvé,“ povedal predseda predstavenstva City Arény Pavol Adamec.

Chcem sa poďakovať všetkým Trnavčanom za podporu pri tejto výstavbe ale aj za trpezlivosť s dopravnými obmedzeniami a inými, chvalabohu zatiaľ len drobnými, nepríjemnosťami, ktoré výstavbu takéhoto rozsahu sprevádzajú. Verím, že športové a kultúrne zážitky z podujatí na tomto štadióne im to mnohonásobne vynahradia,“ dodal.

Hrubá stavba južnej tribúny v dotyku Kollárovej ulice bude dokončená v priebehu júna. „V ďalšom slede budeme pokračovať na viacerých častiach stavby a tie sa budú postupne spájať,“ vysvetlil Holubica.

To, čo boli pred poldruha rokom len slová a sľuby, sa stáva skutočnosťou. Prevláda vo mne dobrý pocit, že ak Trnavčania niečo chcú, dokážu ísť za svojím cieľom tvrdohlavo a dôrazne. Svedčí o tom aj skutočnosť, že mestské zastupiteľstvo hlasmi všetkých 31 poslancov potvrdilo ten postup, ktorý mesto a investor zvolili. Som rád, že príprava projektu a výstavba prebieha bez zádrhelov,“ vyhlásil priamo na stavenisku primátor Vladimír Butko a zároveň vyjadril radosť z toho, že v Trnave vznikne dôstojný futbalový stánok, ktorý bude reprezentovať nielen mesto, ale aj celé Slovensko.

city-arena-stlp
Zľava generálny manažér Spartaka Dušan Keketi, viceprimátor Bystrík Stanko, primátor Vladimír Butko, predseda predstavenstva City Arény Pavol Adamec a zástupcovia spoločnosti Zipp

Základný kameň komplexu City Arena položili v septembri 2013. Je projektovaný podľa technických parametrov a požiadaviek UEFA a FIFA s kapacitou 19 000 miest na sedenie, súčasťou areálu bude dvojpodlažné podzemné parkovisko, administratívne priestory a obchodné centrum s multikinom.

Vláda Slovenskej republiky odsúhlasila na výstavbu štadióna dotáciu 13 miliónov eur. Náklady na realizáciu celého projektu majú dosiahnuť približne 79 miliónov eur.

city-arena-stlp-2
city-arena-stlp-3

Ulož ako PDF
Napísal 3. apríla 2014 13:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na stavbe City Arény osadili prvý zo 600 pilierov nového štadióna”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.