reklama

Podpísali memorandum o podpore hokeja v Trnave a kraji

Trnavský samosprávny kraj, Slovenský zväz ľadového hokeja a mesto Trnava podpísali memorandu o podpore ľadového hokeja v meste Trnava a celom Trnavskom samosprávnom kraji.

„Podpis tohto memoranda je dobrá správa pre šport v meste Trnava, ako aj celú župu. Vďaka spolupráci týchto troch subjektov budeme môcť skvalitňovať športovú infraštruktúru zimného štadióna v Trnave. Som presvedčený, že práve takýmito krokmi sa nám podarí dostať k športu čo najviac detí z nášho kraja,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Podpisom memoranda sa partneri zaviazali, že si budú poskytovať súčinnosť pri rozvoji športovej infraštruktúry, podporia rozvoj hokeja a budú spolupracovať na systémovom riešení generačného problému pohybovej pasivity detí a mládeže prostredníctvom spoločných športových projektov.

Foto: TTSK

„Po celom Slovensku hľadáme silných partnerov, aby sme vedeli znova rozbehnúť rozvoj hokeja. Som rád, že v Trnave a Trnavskom samosprávnom kraji sme našli takých partnerov, vďaka ktorým vieme nastaviť projekty a procesy tým správnym smerom. Poďakovať sa však musím hlavne ľudom, ktorí aktívne pracujú na trnavskom hokeji a na tom, aby sem na ľad chodilo čoraz viac detí,“ doplnil prezident SZĽH Martin Kohút.

Cieľom memoranda je tiež zabezpečiť kvalitné podmienky v oblasti vzdelávania žiakov a študentov – športovcov pre výchovu špičkových hokejistov.

„Mesto Trnava aj týmto memorandom potvrdzuje svoje rozhodnutie nielen systematicky podporovať hlavne športovú mládež, ale aj úsilie skvalitňovať podmienky pre ich aktivity,“ zdôraznil primátor mesta Trnava Peter Bročka.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2018 0:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Podpísali memorandum o podpore hokeja v Trnave a kraji”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.