reklama

Gladiators Trnava má po novom oddelené deti s mládežou od seniorského hokeja

V trnavskom hokeji prišlo k zmenám. Na zimnom štadióne v Trnave bude v novej sezóne pôsobiť klub Hokejový klub mládeže Gladiators Trnava, ktorý vznikol oddelením od pôvodného HK Gladiators Trnava. V klube budú trénovať deti a mládež od najmenších hokejistov až po dorast.

Výkonný výbor HK Trnava sa v júli dohodol na oddelení detí a mládeže od mužov, po vzore veľkej časti klubov na Slovensku. Hlavným cieľom bolo vytvorenie vhodných podmienok pre rozvoj mládežníckeho ľadového hokeja v regióne Trnava a podpora športu a špecializovanej výchovy športovcov, detí a mládeže.

Podporu tomuto návrhu následne vyjadrila veľká väčšina rodičov svojimi podpismi.

Ilustračné foto: HK Gladiators

Po intenzívnej komunikácii so zástupcami Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) o krokoch a spôsobe oddelenia vzniklo nové občianske združenie pod názvom HKM Gladiators Trnava, ktoré sa stalo najskôr členom SZĽH a následne mu Výkonný vybor SZĽH previedol licencie pre kategórie 0-3HT, 4-5HT, 6-7 HT, 8-9HT a dorast.

Hokejový klub mládeže Gladiators Trnava vo svojom vyhlásení uistil, že tréningový proces pre deti a mládež ostáva nateraz nezmenený, pričom ho má v najbližšom čase v pláne rozvíjať a doplniť po komunikácii s trénermi.

„Tréneri detských a mládežníckych kategórii boli o zmenách informovaní minulý týždeň a plynulo prechádzajú do nového združenia. V rámci SZĽH a ligových zápasov už vystupujeme pod novým názvom. Aktuálne intenzívne pracujeme na finančnej stabilizácii nového klubu, nábore nových členov a rozvoji klubu a, v neposlednej rade, aj na komunikácii s rodičmi. Čaká nás veľa práce, ale verím, že to spoločnými silami zvládneme,“ uviedol prezident klubu Dr. Roman Strážovec.

Výkonný výbor mládežníckeho hokeja deklaroval, že svojimi aktivitami bude vytvárať také materiálne a finančné podmienky, aby sa Trnava stala jednou z bášt slovenského hokeja v detských a mládežníckych kategóriách.

Hokejový klub mládeže Gladiators Trnava bude úzko spolupracovať so seniorským Áčkom pod jednou spoločnou značkou Gladiators Trnava, pri otváraní dverí pre naše talenty do sveta veľkého hokeja.

Ilustračné foto: HK Gladiators

Ulož ako PDF
Napísal 11. septembra 2023 8:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.