reklama

Hokejový zväz chce postaviť v Trnave športovú viacúčelovú halu

Mesto Trnava plánuje prenajať pozemok v areáli základnej školy na ulici Andreja Kubinu s rozlohou 4300 metrov štvorcových Slovenskému zväzu ľadového hokeja (SZĽH). V prípade dohody medzi mestom a hokejovým zväzom vznikne na školskom pozemku viacúčelová športová hala.

Objekt haly na športové účely má slúžiť celoročne. Počas zimných mesiacov pre potreby korčuľovania a hokeja, v letných mesiacoch je možné vytvoriť z hracej plochy ihrisko pre viaceré letné športy .

Samotné ihrisko má mať rozmery 20×40 metrov, pre potreby umiestnenia haly je potrebná plocha s minimálnymi rozmermi 76×56 metrov.

Hala je navrhnutá tak, že je v letných mesiacoch možné jednoduchým vysunutím častí fasády prepojiť interiér s exteriérom.


Vizualizácia športovej haly SZĽH

Areál základnej školy s materskou školou na ulici Andreja Kubinu vybralo mesto na základe stanovísk odborov mestského úradu.

V prípade obojstrannej dohody hokejový zväz bude mať pozemok prenajatý na obdobie 40 rokov za symbolické 1 euro ročne.

Majetková komisia MZ na svojom zasadnutí 14. februára 2017 odporučila mestskému zastupiteľstvu súhlasiť s prenájmom časti pozemku v areáli Základnej školy s materskou školou na ulici Andreja Kubinu.

Definitívne rozhodnutie padne v utorok 28. februára na hlasovaní mestského zastupiteľstva.


ZŠ na ulici Andreja Kubinu

Ilustračné foto

INFO
Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) oslovil primátorov obcí nad 5000 obyvateľov a ponúkol im možnosť kooperovať pri výstavbe multifunkčných športových centier pre deti a mládež.

Zväz sa snaží zlepšiť podmienky v mládežníckom športe, aby deti na prvom stupni základných škôl mali jednoduchší prístup k ľadu a korčuľovaniu. Podmienkou je realizácia celého projektu v areáloch základných škôl či ich bezprostrednej blízkosti, cieľovou skupinou sú totiž deti od šiestich do desiatich rokov.

SZĽH od samospráv, ktoré prejavia záujem o spoluprácu, požaduje napríklad zaviazať sa k príprave pozemku či zabezpečenie všetkých potrebných sieťových prípojok na jeho hranicu.

V roku 2017 chce zväz začať s výstavbou približne desiatich štadiónov.

Ulož ako PDF
Napísal 21. februára 2017 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

33 komentárov pre “Hokejový zväz chce postaviť v Trnave športovú viacúčelovú halu”

 1. 1
  obcian says:

  A kto a kde vybuduje parkovisko pre navstevnikov haly ???

 2. 2
  obcian says:

  A nikde sa nespomina zeby sa strany dohodli aj na uzivani haly pre verejnost. Budu sa aj tymto poslanci zaoberat? A dat to do zmluvy ze to musi byt pristupne aj verejnosti?

  • 2.1
   Larab says:

   Podmienky zväzu sú také, že hala bude musieť byť spristúpnená aj verejnosti. Na Trnavskom Hlase bola zverejnená kompletná ponuka zväzu.

   Len trochu nechápem tento článok, lebo ak zväz neurobil v prípade Trnavy nejaké expresne rýchle rozhodnutie, tak ešte tu nič postaviť nechce. Výber konkrétnych miest a obcí ešte len má prebiehať.

   Toto je skôr o výbere lokality, s ktorou sa Trnava bude uchádzať o tento projekt.

  • 2.2
   ovečkin says:

   viď Trnavský hlas:
   Mesto by sa zaviazalo prenajímať si najmenej 60 hodín mesačne na verejné korčuľovanie a ďalšie športové aktivity. Po rozpustení ľadu by hala mohla slúžiť na pozemný hokej, basketbal, hádzanú alebo iné športy.

   TH dáva podstatne komplexnejšie info ako TL

   • 2.2.1
    obcian says:

    Ale to sa dohodli v jaslovskych nohuniciach a nie v trnave

   • 2.2.2
    Peter Pejkovič najst. says:

    Niežeby sa ďaľšia ľadová plocha v Trnave neuživila, ale my potrebujeme dokončiť opláštenie a zaizolovanie druhej ľadovej plochy, aby sa dal ľad robiť už od septembra, aby aj krasokorčuliari boli spokojní a mali dostatok priestoru na tréningový proces. A znovu sa začína ozývať short track, tak bude potrebných ďaľších 50 hodín. Napriek preukázateľným úsporám prevádzkových nákladov pohybujúcich sa okolo 200 tisíc € ročne, pán primátor volí obdobný postup ako pri vianočných trhoch, len s rozdielom, že zimný štadión chce prihrať svojim priateľom pod zámienkou, že chcú investovať. Tak vyznaj sa v tom človeče.

 3. 3
 4. 4
  Chára says:

  SUPER len tak ďalej !

 5. 5
  Rolando says:

  Prečo hrá futbalovú ligu Prešov “doma v Poprade”, prečo Trenčín nehrá z nikým, prečo Michalovce hrajú doma v Poprade, prečo kobylky zožrali trávu v Trnave, prečo Myjava nehrá s nikým ?
  Mohli by si zahrať na malé brány v tejto hale a bol by pokoj, načo tá fraška.

 6. 6
  Peter Pejkovič najst. says:

  Tento systém, ktorý momentálne rezonuje na SZĽH a vo vybraných mestách, máme v Trnave zavedený už 17 rokov. Navyše, obidve ľadové plochy majú rozmery na riadne zápasy súťaží poriadaných IIHF. V letnom období kladieme na tréningovú plochu inline plochu, čím sa táto stáva najväčšou halou v meste na inline korčuľovanie a loptové hry. Svojou aktivitou sme zabezpečili realizáciu úsporných opatrení, ktoré takmer pokrývajú náklady na výrobu ľadovej plochy pre Hokejový klub. V iných mestách to funguje tak, že od všetkých poplatkov sú hokejisti oslobodení a ešte na činnosť dostávajú 100 – 200 tisíc €. V Trnave musia deti platiť 75 € mesačne, čiže dokopy 900 € ročne, výstroj si zabezpečujú sami, takže hokej sa stáva dostupným len pre úzku skupinu detí. Keď by mesto pristúpilo k systému financovania tak ako v iných mestách, aj počty detí snažiacich sa venovať hokeju by boli podstatne vyššie. Je smutné, keď za sledované obdobie od r.2003 do r.2016 som ako prevádzkovateľ usporil 3 milióny €, a či už pri predchádzajúcom alebo súčasnom vedení mesta sa to nestretá s dostatočnou odozvou. Úplne na záver chcem dodať, že jednou z podmienok SZĽH je poskytnúť verejnosti 60 hodín mesačne. V Trnave poskytujeme pre verejnosť a školy cca 180 hodín mesačne.

 7. 7
  simon says:

  Pán Pejkovič, Vaše hodnotenie článku k výstavbe hokejových hál financovaných SZĽH je zaujímavé. A že Trnava nie je hokejové mesto, veď udáva trend ako by sa malo postupovať pri výchove mladých hokejistov. Už len tá návštevnosť na zápasoch keby sa zvýšila. Čítal som informačnú správu predloženú na utorkovú mestskú radu, ako aj trápne chovanie sa primátora, keď mu tá správa nevyhovovala. Všetko, čo sa udialo alebo spravilo v minulosti, neexistovalo a nie je. Veľká zmena “veľký tresk” sa stal pred 27 mesiacmi a vtedy vzniklo svetlo a všetko, čo v Trnave existuje. Prinajhoršom nás už bude trápiť len 21 mesiacov.
  V podstate ste ušetrili celý zvyšok rozpočtovej rezervy mesta, 4 mil.€, čo ešte nestihol rozhajdákať pán transparentný. Veľmi by pomohlo hokeju v Trnave Vami navrhované riešenie, ako aj použitie 4 mil. na rozšírenie infraštruktúry ZŠ, opravu šatní, soc.zariadení. A čo je s navrhovaným bazénom? Taký školský by sa dal postaviť aj za 2 mil.€.
  Hlásaním ľúbivých tém o transparentnosti, rovnosti, poplietol voličov a získal 8740 hlasov a myslí si, že má všeľudovú podporu.

 8. 8
  Lukas says:

  A kde ti Brocka rozhajdakal peniaze,milý Simon?Napis nech vieme všetci. Pokiaľ ja viem a nemýlim sa,tak za Brocku dostávajú hokejisti vyššie dotácie. Už je potom na nich ako podporia svojich mladých hokejistov.Ale určite som za aby dostávali ešte vyššie. Len odkiaľ zobrať peniaze?

  • 8.1
   simon says:

   Kto s počká ten sa dočká. 40 ludí zamestnaný navyše na mestkom urade je čia zodpovednosť . Alebo všetci chystaju spustenie rádia aby mohli šíriť transparentneho demagogiu.NKU nič neodhalila, kontroluju len tak aby nič nenašli a potom prenajmeme anfik ,ničo za niečo.

   • 8.1.1
    Juraj Fuzak says:

    Kde si zobral 40 ludi navyse? Co tu splietas o amfiku? Na amfik bola vypisana sutaz, mal si sa prihlasit co ti v tom branilo? Ci len tak celkovo?

    • 8.1.1.1
     Larab says:

     No tak prijali ste ich 32. Čo ste zrazu taký detailisti?

     A Amfik. Tak pošuškáva sa po meste a simon asi naráža na to, že priestory v Amfiku boli prenajaté synovi šéfa trnavského NKU. Ale nenapadlo by ma si to takto spájať.

     • 8.1.1.1.1
      Juraj Fuzak says:

      Vytvorilo sa 16 novych miest, ostatne boli vymeny alebo odchody. Je mi ukradnute kto je sef miestneho NKU a priznam sa ze az do tohto momentu som to nevedel. Sutaz na amfik vyhral Sikula, chalan co prevedzkuje music cafe a to preto pretoze dal najlepsiu ponuku, mal najlepsiu viziu a referencie z minulosti. Cize miestna suskanda o ktorej pocujem tiez prvy krat je cisty blud.

      • 8.1.1.1.1.1
       Lukas says:

       Oni to asi nevedia pochopiť,že pri verejnej súťaže môže vyhrať hocikto. A pre mňa nech je to aj Ficov syn alebo Porov.To im nevadí, že Vianočné trhy tu niekto dostal na desať rokov zadarmo.Tu Vám Juraj držím palce,aby ste tie trhy vratili naspäť mestu!

       • 8.1.1.1.1.1.1
        analytik says:

        podľa všetkých príznakov si tu ktosi vytvoril dvojníka, aby mu pritakával
        alebo inak: ktosi tu pritakáva sám sebe

       • 8.1.1.1.1.1.2
        rexo says:

        Matematika: zmluva na trhy bola podpisana v roku 2011 alebo 2012 a teraz sa ide zrusit. Takze asi nebola na 10 rokov ci ako to je? Skus mi to vysvetlit.

       • 8.1.1.1.1.1.3
        mikuláš says:

        O téme zrušenia zmluvy o Vianočných trhoch na trnava live nebola doteraz otvorená diskusia – asi pre istotu , kritika je dobrá len na iných

       • 8.1.1.1.1.1.4
        Stano says:

        Lukas, hlavne treba zrušiť to čo tu ako tak funguje!!! Mne nevadí, že niekto zarobí na organizovaní trhov, lebo mesto na tom zarobiť nevedelo. Skôr mi vadí, keď je niekto prisatý na mestskom rozpočte a cicia naše peniaze!!!

        • 8.1.1.1.1.1.4.1
         Juraj Fuzak says:

         To je kto konkretne?

        • 8.1.1.1.1.1.4.2
         Lukas says:

         Stano ja sa vyjadrím k Vianočným trhom tu zatiaľ naposledy a hlavne k veci.Ja nemám nič proti Novotnému a spol.Nezávidím mu a hlavne sa snažil na sto percent.Bodka…Ale,mesto v dávnej dobe svojou neschopnosťou alebo možno naschvál nerobili s Vianočnými trhmi nič.Nula bodov.Nechali to ísť akože do straty.Pritom stačilo len jedno zvýšiť trhovníkom nájomné a samozrejme mohli im dať viac dní na predaj.A to presne urobil Novotný.Ja som sa osobne rozprával s trhovníkmi a tí mi potvrdili,že im značne zvýšili nájomné.Treba si zobrať kalkulačku koľko bolo stánkov a začať to násobiť.Ten zisk mohol zostať mestu!!!Na Trnavskom Jarmoku tiež mesto za tie roky zvyšovalo trhovníkom nájomné.A prečo asi?Aby bolo ziskové,né…Takže,buď spraviť verejnú súťaž kto dá viac s podnikateľov za prenájom verejného priestoru alebo to zobrať naspäť do rúk mesta.Inak veď aj Trnavský Jarmok môžu dať zadarmo nejakému podnikateľovi….

      • 8.1.1.1.1.2
       Larab says:

       Tak teraz už účelovo zavádzate. Podľa Mestským úradom zverejnených údajov je zamestnancov o 32 viac ako bolo pred voľbami.

 9. 9
  Lukas says:

  To o čom hovoríš? Chlapec ty si mimo.Keby si lepšie čítal médiá, tak zistíš, že navyše je 16 zamestnancov. Aj z toho si ešte odratame verejné obstarávanie,ktoré urobilo aj bývalé vedenie.Hlavne ide o skvalitnenie úradu. Rádio je súkromné, haló. Nech Ťa radšej trápi klamár Gabo Kopunik a jeho hnoj Bez Rešpektu. A vieš kto ho financuje?A čo odhalila kontrola NKU?Nejaké porušenia, ktoré sa nájdu vždy pri takom počte zamestnancov. Brocka bude stáť nad každým. ..To si zabil s tým anfikom…Zase sa nauč čítať a hlavne sledovať,kde bola aká verejná súťaž. Pekný deň.

  • 9.1
   Larab says:

   Nie, nie. Zamestnancov je navyše 32. Prvú polovicu tohto počtu tvoria ľudia, čo obsadili existujúce a dlhodobo neobsadené pracovné miesta na úrade a druhú novo vytvorené pracovné pozície.

 10. 10
  Lukas says:

  Pardon,chcel som napísať, ktoré by urobilo aj bývalé vedenie.

 11. 11
  simon says:

  Prepač čo som pichol do osieho hniezda. Alebo si si lahol na ležadlo fakírov?

 12. 12
  Dôchodca says:

  Chlapi ste vedľa jak tá jedľa. Matovič, Viskupič, Šikula, Novotný jedna svorka. Bročka musí robiť ramená lebo sa poharkali kvôli ohňostroju. Do amfiku dali dôchodcov tancovať a Bročka im chodí vymývať mozgi. Predal Rakušanovi čo už raz zo svojich daní zaplatili a presne podľa celoštátneho vzoru Rakušan navýšil kúpou majetok niečo získajú z eurofondov a potom zas predajú a mi budeme len platiť a platiť a z rozbehnutého vlaku sa nedá vystúpiť. Primátor a viceprimátor zahrali sa na takého riaditeľa URSO. Občiansky aktivisti úradujú.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.