reklama

Hokejový zväz chce postaviť v Trnave športovú viacúčelovú halu

Mesto Trnava plánuje prenajať pozemok v areáli základnej školy na ulici Andreja Kubinu s rozlohou 4300 metrov štvorcových Slovenskému zväzu ľadového hokeja (SZĽH). V prípade dohody medzi mestom a hokejovým zväzom vznikne na školskom pozemku viacúčelová športová hala.

Objekt haly na športové účely má slúžiť celoročne. Počas zimných mesiacov pre potreby korčuľovania a hokeja, v letných mesiacoch je možné vytvoriť z hracej plochy ihrisko pre viaceré letné športy .

Samotné ihrisko má mať rozmery 20×40 metrov, pre potreby umiestnenia haly je potrebná plocha s minimálnymi rozmermi 76×56 metrov.

Hala je navrhnutá tak, že je v letných mesiacoch možné jednoduchým vysunutím častí fasády prepojiť interiér s exteriérom.


Vizualizácia športovej haly SZĽH

Areál základnej školy s materskou školou na ulici Andreja Kubinu vybralo mesto na základe stanovísk odborov mestského úradu.

V prípade obojstrannej dohody hokejový zväz bude mať pozemok prenajatý na obdobie 40 rokov za symbolické 1 euro ročne.

Majetková komisia MZ na svojom zasadnutí 14. februára 2017 odporučila mestskému zastupiteľstvu súhlasiť s prenájmom časti pozemku v areáli Základnej školy s materskou školou na ulici Andreja Kubinu.

Definitívne rozhodnutie padne v utorok 28. februára na hlasovaní mestského zastupiteľstva.


ZŠ na ulici Andreja Kubinu

Ilustračné foto

INFO
Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) oslovil primátorov obcí nad 5000 obyvateľov a ponúkol im možnosť kooperovať pri výstavbe multifunkčných športových centier pre deti a mládež.

Zväz sa snaží zlepšiť podmienky v mládežníckom športe, aby deti na prvom stupni základných škôl mali jednoduchší prístup k ľadu a korčuľovaniu. Podmienkou je realizácia celého projektu v areáloch základných škôl či ich bezprostrednej blízkosti, cieľovou skupinou sú totiž deti od šiestich do desiatich rokov.

SZĽH od samospráv, ktoré prejavia záujem o spoluprácu, požaduje napríklad zaviazať sa k príprave pozemku či zabezpečenie všetkých potrebných sieťových prípojok na jeho hranicu.

V roku 2017 chce zväz začať s výstavbou približne desiatich štadiónov.

Ulož ako PDF
Napísal 21. februára 2017 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Hokejový zväz chce postaviť v Trnave športovú viacúčelovú halu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.