reklama

Merkury Market pri Modranke sa má rozširovať. Postaviť chcú novú predajňu aj skladovú halu

Predajné centrum vybavenia a doplnkov pre domácnosť, stavebných materiálov či potrieb pre záhradu Merkury Market pri Modranke sa rozrastie. Spoločnosť chystá výstavbu nového výstavno – predajného objektu a skladovej haly.

Spoločnosť Merkury Market Slovakia aktuálne vo svojom výstavno – predajnom centre v Trnava – Modranke prevádzkuje objekt na ploche 4317 metrov štvorcových.

Zanedlho má k nemu pribudnúť nová predajňa na ploche 3769 metrov štvorcových, ako aj skladová hala na ploche 1633 metrov štvorcových.

Súčasťou predloženého zámeru, ku ktorému sa vyjadrujú orgány štátnej správy a zákonom stanovené úrady a inštitúcie, je aj navýšenie počtu parkovacích miest zo súčasných 72 na 166.

Ilustračné foto: Merkury Market

Investor v zámere sľubuje aj výrazné zvýšenie podielu zelených plôch. V súčasnosti predstavujú plochy zelene v areáli výmeru 720 metrov štvorcových.

Projekt rozširovania predajného centra Merkury Market počíta s výsadbou izolačnej stromovej aleje na ploche 7632 metrov štvorcových, ako aj s plochami zelených striech s výmerou 2705 metrov štvorcových.

Investíciu do rozširovania predajne a skladovej haly zdôvodňuje spoločnosť Merkury Market Slovakia veľkým záujmom zo strany zákazníkov.

Nová výstavno – predajná hala dosiahne výmeru podlahovej plochy takmer 10-tisíc metrov štvorcových. Súčasná predajňa funguje na podlahovej ploche 9269 metrov štvorcových. Skladová hala je projektovaná na podlahovej ploche 4580 metrov štvorcových.

Pôdorysné rozmery novej predajne budú 78 x 54 metrov, skladovej haly 30 x 54 metrov. Obidva nové objekty budú trojpodlažné, vysoké 14,80 metra.

Spoločnosť predpokladá, že súčasný počet zamestnancov sa zvýši o 32 – po šestnásť na jednu pracovnú zmenu. Z toho 28 nových pracovníkov bude zamestnaných vo výstavno – predajnej hale a štyria zamestnanci pribudnú v skladovej hale.

Termíny predpokladaného začiatku a ukončenia realizácie rozširovania predajného centra Merkury Market v tejto fáze spoločnosť neoznámila.

Ulož ako PDF
Napísal 21. marca 2019 10:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Merkury Market pri Modranke sa má rozširovať. Postaviť chcú novú predajňu aj skladovú halu”

  1. 1
    Modrancan says:

    Tu výstavbu by mali povoliť až po vybudovaní obslužnej komunikácie pozdĺž R1. Už teraz sa nedá na seredskej a diaľničnej ulici normálne bývať vďaka frekvencii kamiónov, tak namiesto obslužnej cesty ktorá mala stáť skôr ako pôvodný mercury market a empark postavíme dalsie škatule a už teraz zlý stav ešte zhoršime. Však ide iba o zopár domov a aj to v modranke.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.