reklama

Spoločnosť Q&L Trnava chystá rozšírenie, v areáli pri automobilke postaví ďalšiu halu

Spoločnost Q&L Asset pripravuje rozšírenie svojho jestvujúceho areálu v dotyku automobilky Stellantis. Zámer výstavby druhej logisticko-montážnej haly je aktuálne v posudzovacom konaní.

Q&L Asset patrí pod materskú spoločnosť spoločnosť Q&L Industrial Services, s.r.o. , ktorá je zameraná predovšetkým na testovanie, meranie, analýzy, kontrolu a je dlhodobým partnerom výrobných závodov v automobilovom priemysle, vrátane trnavského Stellantisu.

Pred necelými dvomi rokmi spoločnosť pri Trnave postavila prvý objekt s logisticko – montážnymi priestormi a súvisiacim administratívnym a technologickým zázemím.


Nová hala vznikne v dotyku súčasnej, bližšie ku komunikácii spájajúcej cestu R1 s automobilkou a logistickým areálom

Reprofoto: Google Street View

Aktuálne pripravuje výstavbu ďalšej haly na ploche približne 16-tisíc metrov štvorcových, rozširovanie zdôvodňuje investor novými požiadavkami trhu, optimalizáciou plôch pôvodného riešenia investičnej činnosti, vďaka čomu dôjde k významnemu skráteniu dodacích lehôt a optimalizácii logistického procesu.

Druhá etapa bude prepojená s už existujúcou činnosťou Q&L Trnava. Objekt haly s pôdorysnými rozmermi 151 x 131 metrov a výškou takmer 15 metrov bude slúžiť na skladovanie a ľahkú priemyselnú výrobu – montážne či čalúnnické práce.

Spoločnosť Q&L Trnava predpokladá, že v novom objekte získa prácu viac ako 70 ľudí a celkovo tak počet zamestancov prekročí stopäťdesiat.

V súvislosti s investičným zámerom dôjde v rámci areálu k úpravám dopravného napojenia, zámer počíta aj so sadovými úpravami.

Plochy zelene v rámci celého areálu s výmerou 55-tisíc metrov štvorcových sú projektované na území takmer 14-tisíc metrov štvorcových, investor v rámci rozširovania činnosti vysadí aj 80 vzrastlých stromov.


Červenou je vyznačené územie, na ktorom sa pripravuje výstavba, oranžovou je označený už jestvujúci areál Q&L Trnava

ZDROJ: Q&L Asset

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2024 11:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.