reklama

V areáli automobilky PSA chce postaviť svoje sídlo spoločnosť Q&L Asset, priniesť má 80 pracovných miest

Spoločnost Q&L Asset predložila na posúdenie zámer novej logistickej haly a administratívneho sídla v areáli automobilky PSA Groupe pri Trnave za 5 miliónov eur.

Q&L Asset patrí pod materskú spoločnosť spoločnosť Q&L Industrial Services, s.r.o. , ktorá je zameraná predovšetkým na testovanie, meranie, analýzy, kontrolu a je dlhodobým partnerom výrobných závodov v automobilovom priemysle.

V priestoroch trnavskej automobilky plánuje postaviť logistickú halu s príslušným administratívnym a sociálnym zázemím.

Umiestnením novej logistickej haly a administratívneho sídla v bezprostrednej blízkosti automobilového závodu PCA Slovakia, s ktorým navrhovateľ dlhodobo a stabilne spolupracuje, sa majú významne skrátiť dodacie lehoty a optimalizovať logistický proces na najvyššiu dosiahnuteľnú úroveň, zdôvodňuje svoj zámer investor.


V areáli trnavskej automobilky

Ilustračné foto

Q&L Asset plánuje začať s výstavbou v prvej polovici roka 2021, stavebné práce majú byť ukončené na konci roka 2022. Výstavba bude prebiehať na vlastných pozemkoch investora v priemyselnom areáli PSA Groupe s výmerou 26-tisíc metrov štvorcových.

Zastavaná plocha je navrhnutá na ploche necelých 15-tisíc metrov štvorcových, zelené plochy majú výmeru 6600 m2, spevnené plochy 5-tisíc metrov štvorcových.

Objekt logistickej haly bude prízemná budova, materiálovo aj farebne má korešpondovať s existujúcimi halovými objektmi nachádzajúcimi sa na susedných pozemkoch. Dva administratívne objekty – budova kvality a budova logistiky majú dosiahnuť maximálne tri nadzemné podlažia.

Zámer počíta aj s výstavbou príslušnej dopravnej a technickej infraštruktúry.

Celkový počet navrhovaných parkovacích stojísk nepresiahne 80. Pôjde o vonkajšie parkovacie stojiská situované na teréne v areáli logistickej haly.

Dopravné napojenie a napojenie na inžinierske siete územia je vyriešené. Z pohľadu nadradených dopravných vzťahov bude areál spoločnosti Q&L Asset dopravne napojený na existujúci komunikačný systém priemyselného parku automobilového závodu PCA Slovakia.

Investor odhaduje, že v vďaka novej činnosti vznikne najmenej 80 nových pracovných miest.

Predpokladané investičné náklady na výstavbu logi stickej haly a administratívneho sídla dosiahnu podľa Q&L Asset asi 5 miliónov eur.


Umiestnenie navrhovanej činnosti v rámci priemyselného areálu

Zdroj: Q&L Asset

Ulož ako PDF
Napísal 4. januára 2021 8:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.