reklama

PSA predstaví model 208. Novinku budú vyrábať aj v Trnave, prinesie stovky nových pracovných miest

V apríli tohto roka predstavila automobilka PSA Peugeot – Citroën v trnavskom závode za prítomnosti premiérky slovenskej vlády Ivety Radičovej zámer novej investície v hodnote 130 miliónov eur. Investícia je priamo spojená s výrobou nového modelu, ktorý majú začať montovať v Trnave už o niekoľko mesiacov.

Prezident PSA Peugeot Citroën Philippe Varin na jar 2011 uviedol, že francúzsky koncern plánuje zamestnať približne 900 nových ľudí, automobilka bude pracovať v trojzmennej prevádzke a počet vyrobených vozidiel sa má zo súčasných viac ako 200-tisíc áut ročne postupne zvyšovať. Kapacita fabriky je na úrovni 300-tisíc vyrobených áut ročne. O detailoch nového modelu odmietol špekulovať.

Prezident koncernu PSA Philippe Varin informoval o novej investícii na pôde trnavského závodu v apríli 2011

V súčasnosti sa už otvorene hovorí o tom, že novým modelom, ktorý bude spolu s Citroënom C3 Picasso schádzať z výrobných liniek v Trnave bude nástupca Peugeotu 207. Novinka bude mať označenie 208 a oficiálne ju predstavia verejnosti už 2. novembra.

Francúzska automobilka spustila v piatok 28. októbra oficiálne propagačné video. Samotnú novinku v ňom síce neuvidíme, za to sa však dozvedáme, že 208-ka bude „elegantná, výrazná, radikálne nová, sofistikovaná a premyslená do detailu“, zážitok z jazdy má vodičovi ponúknuť „jedinečný a úžasný“ zážitok.

Nástupcu populárneho modelu 207 budú vyrábať v Trnave aj vo Francúzsku. Model C3 Picasso sa vyrába iba v trnavskom závode.

VIDEO – upútavka na nový Peugeot 208

Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2011 0:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.