reklama

PSA predstaví model 208. Novinku budú vyrábať aj v Trnave, prinesie stovky nových pracovných miest

V apríli tohto roka predstavila automobilka PSA Peugeot – Citroën v trnavskom závode za prítomnosti premiérky slovenskej vlády Ivety Radičovej zámer novej investície v hodnote 130 miliónov eur. Investícia je priamo spojená s výrobou nového modelu, ktorý majú začať montovať v Trnave už o niekoľko mesiacov.

Prezident PSA Peugeot Citroën Philippe Varin na jar 2011 uviedol, že francúzsky koncern plánuje zamestnať približne 900 nových ľudí, automobilka bude pracovať v trojzmennej prevádzke a počet vyrobených vozidiel sa má zo súčasných viac ako 200-tisíc áut ročne postupne zvyšovať. Kapacita fabriky je na úrovni 300-tisíc vyrobených áut ročne. O detailoch nového modelu odmietol špekulovať.

Prezident koncernu PSA Philippe Varin informoval o novej investícii na pôde trnavského závodu v apríli 2011

V súčasnosti sa už otvorene hovorí o tom, že novým modelom, ktorý bude spolu s Citroënom C3 Picasso schádzať z výrobných liniek v Trnave bude nástupca Peugeotu 207. Novinka bude mať označenie 208 a oficiálne ju predstavia verejnosti už 2. novembra.

Francúzska automobilka spustila v piatok 28. októbra oficiálne propagačné video. Samotnú novinku v ňom síce neuvidíme, za to sa však dozvedáme, že 208-ka bude „elegantná, výrazná, radikálne nová, sofistikovaná a premyslená do detailu“, zážitok z jazdy má vodičovi ponúknuť „jedinečný a úžasný“ zážitok.

Nástupcu populárneho modelu 207 budú vyrábať v Trnave aj vo Francúzsku. Model C3 Picasso sa vyrába iba v trnavskom závode.

VIDEO – upútavka na nový Peugeot 208

Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2011 0:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.