reklama

PSA testuje na cestách v regióne prvých dvadsať kusov nového modelu Peugeot 208

Na konci novembra 2011 spustila trnavská automobilka PSA Peugeot Citroen predsériovú výrobu modelu Peugeot 208. Novinku oficiálne predstavia na marcovom ženevskom autosalóne. Krátko na to sa začne aj s oficiálnym predajom vo vybraných európskych krajinách. Nová dvestoosmička má vstúpiť na slovenský trh v priebehu mája.

Dve desiatky modelov 208 z predsériovej výroby už niekoľko týždňov brázdia cesty v trnavskom regióne v rámci testovacích jázd.

Celkovo bude v teréne sto testovacích vozidiel, z nich 50 bude jazdiť po Slovensku a rovnaký počet vo Francúzsku. Vozidlá s trojvalcovým motorom najazdia spolu 1,5 milióna kilometrov,“ informovala portál trnava-live.sk hovokyňa automobilky Ivana Pavelková.


Nový Peugeot 208 čaká premiéra o mesiac v Ženeve

Aké dáta výrobca z testovacích jázd využije či to, aké sú ich parametre, automobilka podľa Pavelkovej konkretizovať nechce, pretože ide o interné informácie.

Na testovacie jazdy využíva koncern PSA nielen profesionálnych vodičov od externej dodávateľskej firmy, ale aj vlastných zamestnancov.

PSA vyrába v súčasnosti okrem Peugeotu 208 aj modely Citroen C3 Picasso a Peugeot 207. Od júna 2006 do novembra 2011 vyrobili v Trnave milión vozidiel. Automobilka v súčasnosti zamestnáva 3000 ľudí a v súvislosti s nábehom výroby nového modelu plánuje v tomto roku prijať až 800 nových zamestnancov.

Francúzska výrobca plánuje investovať v Trnave 120 miliónov eur, pričom od svojho príchodu v roku 2003 tu preinvestoval už takmer jednu miliardu eur.

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2012 22:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.