reklama

Z výrobnej linky v trnavskej automobilke Groupe PSA Slovakia zišiel už 200-tisíci Peugeot 208

V trnavskej automobilke Groupe PSA Slovakia vyrobili 1. decembra 2020 už 200-tisíce vozidlo z novej generácie modelu Peugeot 208. Stalo sa tak len niečo viac ako rok po spustení sériovej výroby, informoval šéf komunikačného úseku koncernu Peter Švec.

Jubilejné vozidlo, ktoré vyšlo z linky akceptácie, bol Peugeot 208 v atraktívnej verzii GT Line žltej farby (Jaune Faro). Pod kapotou skrýval najnovší trojvalcový benzínový turbo-motor s objemom 1,2 litra s označením EB2ADTD_B.

Vozidlo z radu najnovšej generácie modelu Peugeot 208, ktorý tento rok získal ocenenie Európske Auto roka 2020, je pripravené na export ku klientovi v Izraeli. Toto potvrdzuje dlhodobý veľký záujem klientov o tento model.

FOTO: PSA Groupe

Trnavská automobilka získala súhlas s jeho sériovou výrobou v júli 2019. Tri mesiace po začiatku výroby termickej verzie bolo v Trnave vyrobené aj prvá 100% elektrická verzia e-208 s nulovými emisiami CO2.

Zákazník si teda v rámci konceptu „Power of choice“ v prípade novej modelovej rady Peugeot 208 môže vybrať medzi elektrickou, benzínovou a dieselovou motorizáciou. S novým modelom pribudli v trnavskej automobilke tri nové farebné odtiene: modrá – Blue Vertigo, žltá – Jaune Faro a perleťovo-biela – Blanc Nacre.

Systém pohonu tohto modelu sa montuje na novej, modernej, flexibilnej a ekologickej platforme známej pod skratkou CMP (Common Modular Platform). S novým vozidlom začalo v Trnave po prvýkrát aj lisovanie časti karosérie z hliníka.

Nová generácia modelu Peugeot 208, vyrábaná v Trnave, získala už množstvo ocenení. V marci 2020 to bolo najprestížnejšie ocenenie Európske auto roka 2020.

Členovia poroty na novom modeli Peugeot 208 ocenili jeho odvážny dizajn a použité technológie. Do jeho vonkajšieho vzhľadu je pretavená DNA značky, vrátane charakteristických predných LED svetiel, pripomínajúcich tri šelmie pazúry.

Výrazné lemy blatníkov a zadný spojler evokujú “anjelské číslo”. Peugeot i-Cockpit ® (head-up displej, kompaktný volant a dotykový displej) vylepšený inovatívnym 3D prístrojovým panelom je nielen estetický, ale zároveň aj zvyšuje bezpečnosť.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 3. decembra 2020 7:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.