reklama

Trnavský závod PSA Peugeot Citroën začal vyrábať model Peugeot 208 pre ruský trh

Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia začala od januára 2013 s výrobou nového modelu Peugeot 208 určeného pre ruský trh.

Model sa vyrába so  štyrmi variáciami motorov: troma benzínovým a jedným dieselovým. Benzínový motor s objemom 1,6 litra a s automatickou štvorstupňovou prevodovkou bude predstavovať asi 75% celkovej plánovanej produkcie do Ruska.

Peugeot 208, ktorý slúži ruským klientom, je špecifický vyhrievanými ostrekovačmi, aby odolali silným mrazom. V prípade, ak je automobil vybavený navigáciou, európska mapa bude nahradená ruskou. Samozrejmosťou je aj preklad všetkých etikiet do ruského jazyka,“ priblížila Kristína Valová z úseku komunikácie trnavskej automobilky.

Do konca februára 2013 bolo do Ruska exportovaných 649 kusov modelu Peugeot 208.

p208-trnava
Peugeot 208 oficiálne predstavili v novembri 2011

Automobilka v Trnave patrí medzi technologicky najnovšie v skupine PSA Peugeot Citroën. Strategická investícia, ktorú francúzsky koncern oznámil v januári 2003, dosiahla do spustenia výroby 700 miliónov eur.

V júni 2006 sa rozbehla výroba modelu Peugeot 207. V prvom štvrťroku 2009 prišla na trh novinka Citroën C3 Picasso, ktorá sa vyrába výhradne na Slovensku.

Investície do spustenia jeho výroby dosiahli ďalších 100 miliónov eur.

Od roku 2012 automobilka vyrába nový Peugeot 208, ktorý priniesol pre Slovensko investíciu ďalších viac ako 120 miliónov eur.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2013 13:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavský závod PSA Peugeot Citroën začal vyrábať model Peugeot 208 pre ruský trh”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.