reklama

Audit potvrdil vysokú latku kvality trnavského závodu PSA Peugeot Citroën

Automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia opätovne získala certifikát systému kvality podľa normy ISO 9001: 2008.

V praxi to znamená, že vozidlá vyrábané v trnavskom závode francúzskeho koncernu PSA Peugeot Citroën môžu byť aj naďalej predávané v štátoch, kde je plne uznávaná táto norma. Pre manažment spoločnosti je opätovné udelenie certifikátu úspešným zavŕšením náročného obdobia rozbehu sériovej výroby Peugeot 208, nasledovníka žiadaných modelov Peugeot 206 a 207,“ informovala Kristína Valová z komunikačného úseku trnavskej automobilky.

DOD-psa6

ILUSTRAČNÉ FOTO

Jeden z najmladších závodov PSA Peugeot Citroën obstál vo všetkých hodnoteniach a zabezpečil si rovnocenné postavenie medzi ostatnými výrobnými závodmi skupiny. PSA Peugeot Citroën Slovakia si aj naďalej udrží veľmi vysokú latku kvality.

Týždeň trvajúci audit francúzskej certifikačnej spoločnosti UTAC bol zameraný predovšetkým na systém manažmentu kvality, výrobu, riadenie interných aj externých nezhôd, riešenie zákazníckych reklamácií, údržbu, kvalifikovanosť pracovníkov, riadenie zmien produktov a procesov do výroby na všetkých prevádzkach, či zabezpečovanie spokojnosti zákazníka.

Audit sa opakuje raz ročne a po uplynutí troch rokov je potrebné platnosť certifikátu obnoviť,“ doplnila K. Valová.

PSA Peugeot Citroën v Trnave
Automobilka v Trnave je technologicky jednou z najnovších v skupine PSA Peugeot Citroën.

Strategická investícia, ktorú francúzsky koncern oznámil v januári 2003, dosiahla do spustenia výroby 700 mil. eur. V júni 2006 sa rozbehla výroba modelu Peugeot 207. V prvom štvrťroku 2009 prišla na trh novinka Citroën C3 Picasso, ktorá sa vyrába výhradne na Slovensku.

Investície do spustenia jeho výroby dosiahli ďalších 100 mil. eur. Od roku 2012 automobilka vyrába nový Peugeot 208, ktorý priniesol pre Slovensko investíciu ďalších viac ako 120 mil. EUR.

Ulož ako PDF
Napísal 23. januára 2013 11:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Audit potvrdil vysokú latku kvality trnavského závodu PSA Peugeot Citroën”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.