reklama

Na odborných školách skončili ďalšie autá z trnavského závodu PSA

Spoločnosť PSA Peugeot Citroën Slovakia odovzdala vybraným odborným školám na pedagogické účely vozidlá vyrobené v Trnave. Školy určili na základe dlhodobej spolupráce s automobilkou.

Prvé vozidlo smerovalo na Strednú odbornú školu technickú v Hlohovci, s ktorou PSA Slovakia spolupracuje v rámci základných kurzov zvárania pre svojich zamestnancov. Vozidlo poslúži zamestnancom pre školiace potreby a žiakom pri výučbe elektrotechnických a strojárskych odborov.

psa

Ilustračné foto

Druhé vozidlo automobilka darovala Strednej priemyselnej škole strojníckej na Fajnorovej ulici v Bratislave, s ktorou spolupracuje v rámci projektu Koordinačného centra odborného vzdelávania. Spoločnosť PSA Slovakia vytvorila na škole školiace stredisko, ktoré slúžilo najprv pre zamestnancov automobilky v etape spúšťania výroby v závode. Teraz ho využívajú žiaci na výučbu odborných predmetov s technickým zameraním a externé spoločnosti na školenia.

Trnavská automobilka sa od svojho vzniku venuje podpore vzdelávania mladej generácie v odboroch blízkych automobilovému priemyslu na stredoškolskej a vysokoškolskej úrovni. V rámci skvalitnenia edukačného procesu sa preto rozhodla pravidelne poskytovať vybraným školám dary vo forme automobilov a jednotlivých komponentov, ktoré študenti ďalej používajú ako pedagogické pomôcky najmä na odborných predmetoch. Doteraz spoločnosť poskytla 46 vozidiel značiek Peugeot a Citroën,“ informovala Kristína Valová z komunikačného úseku PSA Peugeot Citroën v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 27. marca 2014 12:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.