reklama

Koncern PSA investuje do trnavskej automobilky ďalších 130 mil. eur, prijme 900 nových ľudí

Investícia francúzskeho koncernu PSA Peugeot Citroën za viac ako 130 mil. EUR do výroby nového modelu na Slovensku prinesie takmer 900 nových pracovných miest. Trnavská automobilka plánuje preto už na jar 2012 spustiť tretiu pracovnú zmenu a postupne zvyšovať produkciu na svoju maximálnu kapacitu – 300.000 vozidiel ročne. Po oficiálnom stretnutí so slovenskou premiérkou Ivetou Radičovou a ministrom školstva, vedy, výskumu a športu Eugenom Jurzycom to dnes v Trnave vyhlásil prezident PSA Peugeot Citroën Philippe Varin.

Prezident koncernu PSA Phillipe Varin na tlačovej besede po rokovaní s premiérkou Ivetou Radičovou

Pre Trnavu je to v jej krátkej histórii už tretí model. „Na jednej strane to dokazuje dosiahnutie plnej zrelosti automobilky a jej personálu v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën. Na strane druhej ide o potvrdenie strategického charakteru našej investície na Slovensku s postupným zvyšovaním efektívnosti už existujúcich kapacít,“ povedal Philippe Varin. Vyzdvihol pritom vynikajúce ukazovatele kvality automobilky v Trnave.

Nábor zamestnancov na niektoré pozície tretej pracovnej zmeny v Trnave so zameraním na odborný personál sa už začal. Žiadosti na pozície operátorov do výroby a kvalifikovaných robotníkov začne automobilka spracovávať v polovici tohto roku. Samotný nábor a výberové konania do výroby sa rozbehnú od septembra 2011 s nástupom od januára 2012. Pri nábore sa chce automobilka zamerať aj na absolventov stredných odborných škôl, kde očakáva podporu štátu pri zmene učebných osnov smerujúcej k ich väčšej flexibilite.

Po rokovaniach, ktorých sa dnes zúčastnili aj veľvyslanec Francúzska na Slovensku Jean-Marie Bruno a veľvyslanec Slovenska vo Francúzsku Marek Eštok, podpísali dnes prezident PSA Peugeot Citroën Philippe Varin a minister školstva, vedy, výskumu a športu Eugen Jurzyca Memorandum o spolupráci v oblasti odborného vzdelávania a prípravy v stredných odborných školách medzi Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a PSA Peugeot Citroën.

Nový projekt dáva, v porovnaní so spúšťaním výroby dvoch doterajších modelov Peugeot 207 a Citroën C3 Picasso, väčšiu zodpovednosť slovenskému personálu v projektovom tíme. Kým v minulosti prevažovali manažéri a technici z materskej spoločnosti PSA Peugeot Citroën, v prípade najnovšieho projektu až takmer 70% tímu predstavuje odborný personál z Trnavy. Úpravy najdôležitejších častí výrobných liniek v rámci existujúcich výrobných hál sa začali realizovať už v lete 2010.

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2011 15:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Koncern PSA investuje do trnavskej automobilky ďalších 130 mil. eur, prijme 900 nových ľudí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.