reklama

Zamestanci trnavskej automobilky si v tomto roku finančne polepšia o stovky eur

Finančné výsledky automobilovej skupiny PSA Peugeot Citroën, zverejnené v stredu 24. februára 2016, sú dôkazom návratu k jej robustnému hospodárskemu rastu. Ciele celoskupinového ozdravného projektu s názvom „BACK IN THE RACE“ boli lepšie a dosiahnuté o dva roky skôr, ako sa pôvodne očakávalo, informoval hovorca trnavskej automobilky PSA Peter Švec.

Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroënv ten istý deň potvrdila zamestnancom vyplatenie prémie 480 eur počas roku 2016 za dosiahnuté minuloročné výsledky, dohodnutej vôbec prvýkrát v rámci kolektívneho vyjednávania v roku 2015.

„Zamestnancom automobilky bude priznaný aj koncernový bonus minimálne 270 € za výsledky plánu „BACK IN THE RACE“. Okrem všeobecného navýšenia základu mzdy od 1. januára 2016 o 30 eur mesačne, si teda zamestnanci počas tohto roku prilepšia spolu ešte o 750 eur,“ uviedol Švec.

psa7

Ilustračné foto

V Trnave vlani po prvýkrát vyrobili viac ako 300 000 vozidiel, čo je kapacita závodu v trojzmennej prevádzke.

Priemerná mesačná mzda v automobilke v roku 2015 bola 1331 eur.

„Výrobný zamestnanec s najnižšou mzdou mesačne od 1. januára získa asi 850 eur plus tzv. 13. plat, ktorého polovicu automobilka vypláca svojim zamestnancov pred letnými prázdninami a druhú polovicu pred Vianocami,“ doplnil Peter Švec.

Témami automobilky, ktorá tento rok oslávi 10 rokov od začiatku výroby, bude spustenie produkcie úplne nového modelu Citroën, ktorý posilní profiláciu Trnavy na výrobu malých vozidiel segmentu B-mainstream.

Jeho výroba sa začne v druhej polovici roka 2016. V Trnave sa začali aj prípravy na nábor zamestnancov pre 4. pracovnú zmenu (vytvorenie okolo 800 nových pracovných miest), ktorá začne pracovať v roku 2017.

Ulož ako PDF
Napísal 28. februára 2016 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.