reklama

Koncern PSA Groupe vyrobil v prvom polroku v trnavskom závode 181 500 áut

Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia vyrobila v prvom polroku 2017 celkovo viac ako 181 500 vozidiel, čo predstavuje medziročný rast 1,6 %. Ťahúňom výrobného portfólia automobilky v prvom polroku bol nový Citroën C3, ktorý sa exkluzívne vyrába len v Trnave, informovala Natália Kozmelová z oddelenia externej komunikácie PSA Groupe v Trnave.

Produkcia nového modelu C3 bola odštartovaná v septembri 2016 a do konca júna 2017 sa z neho pre zákazníkov po celom svete vyrobilo už viac ako 170 tisíc vozidiel.

Najnovší produktový prírastok automobilky, model Citroën C3, predstavoval na celkovej polročnej výrobe viac ako 70 % a stal sa lídrom výrobného programu automobilky. Viac ako 20%-tný podiel na výrobe dosiahol v prvom polroku 2017 model Peugeot 208, ktorého produkcia začala v roku 2012.

Takmer 10 % z výroby pripadlo v tom istom období na model Citroën C3 Picasso, ktorého posledný exemplár opustil produkčnú linku v Trnave 12.júna 2017.

Ilustračné foto

„Kľúčovým projektom v prvom polroku bolo spustenie výroby na štvrtej, jedinečnej víkendovej pracovnej zmene. Jej nábeh začal v januári a rozbeh v plnom profile bol dosiahnutý v apríli 2017. Vďaka 4.zmene bolo úspešne vytvorených viac ako 800 nových postov. Celkový počet zamestnancov stúpol na 4.300. Automobilka PSA Groupe Slovakia ako prvá na Slovensku podpísala vo februári ročnú kolektívnu dohodu, čím sa tarifné mzdy v roku 2017 zvýšili v priemere o 6,3 %,“ sumarizuje trnavská automobilka.

V sobotu 29.júla o 14h00 sa pred tohtoročnou letnou odstávkou v trnavskej automobilke zastaví výroba.

Jej opätovné postupné spúšťanie začne od stredy 16.augusta.

„Takmer trojtýždňové zastavenie výroby bude, okrem niektorých štandardných druhov údržby, zamerané na prípravu nových produktov. Prevádzky zvarovňa, lakovňa a montáž čakajú investičné úpravy, ktorých cieľom je príprava na nový model, ktorého produkcia je naplánovaná v horizonte roku 2019,“ poznamenala Kozmelová.

Prevádzky montáž a logistika sa budú zároveň transformovať na umiestnenie výrobných liniek pre výrobu benzínových motorov. Spustenie ich výroby je plánované rovnako na rok 2019.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júla 2017 9:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.