reklama

Automobilka PSA vyrobila vlani v trnavskom závode najviac áut vo svojej histórii

Spoločnosť PSA Peugeot Citroёn Slovakia vyrobila v uplynulom roku 248 405 vozidiel, čo je najviac v histórii automobilky.

Trnavskému výrobnému centru sa tak napriek pretrvávajúcim ťažkostiam v dopyte na západoeurópskych trhoch podarilo v roku 2013 medziročne zvýšiť objem výroby o 15,5 percenta, informoval úsek komunikácie PSA Peugeot Citroen Slovakia v Trnave.

Cestu k novým majiteľom si našlo 184 754 automobilov značky Peugeot 208 a 63 651 modelov Citroën C3 Picasso.

DOD-psa6
Automobilka koncernu PSA pri Trnave

Ilustračné foto

Štruktúrou minuloročnej výroby, v ktorej takmer 60 percent predstavovali vozidlá s emisiami 119-126 g CO2/km, trnavská automobilka potvrdila dlhodobú orientáciu na vysoko-ekologické technológie,“ pripomína automobilka v tlačovej správe.

Na minuloročnom objeme v Trnave predstavovali päťdverové verzie vozidiel 85,5%, zvyšných 14,5% boli trojdverové vozidlá. Model Peugeot 208 patrí medzi najpredávanejšie vozidlá vo svojej kategórii v Európe.

Pri výbere farby vozidla zákazníci uprednostnili populárnu bielu, ktorá tvorila až 35% z celkovej produkcie. Ďalej v poradí nasledovala šedá farba (15%) a čierna (14%).

Produkcia PSA Slovakia, ktorá je určená na export, smerovala v roku 2013 najmä do západnej Európy (Taliansko, Veľká Británia, Francúzsko). Trnavské autá si svojich majiteľov našli aj vo vzdialenejších krajinách ako sú Taiwan, Chile či Uruguaj.

V štruktúre výroby podľa motorizácie prevládali motory BF – diesel 1.6 (30%), potom CG – benzín EB2 (27%), BD – diesel DV4 (24%).

psa-trnava-vyroba

Zdroj: PSA Peugeot Citroёn Slovakia

Koncern PSA v Trnave

Automobilka v Trnave je technologicky jednou z najnovších v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën. Strategickú investíciu na Slovensku oznámil francúzsky koncern v januári 2003.

Jej celková suma dosahuje už výšku okolo jednej miliardy EUR. Aktuálne vyrába modely Peugeot 208, ktorý patrí medzi najpredávanejšie vozidlá v Európe vo svojej kategórii a Citroën C3 Picasso, ktorý sa od roku 2008 vyrába exkluzívne len na Slovensku.

V rámci príspevku k trvalo udržateľnému rozvoju zredukovala automobilka od júna 2012 objem odpadu na skládku na nulu.

Trnavský závod patrí v spotrebe energií na výrobu jedného vozidla medzi najlepšie automobilky Európy.

Ulož ako PDF
Napísal 14. januára 2014 14:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.