reklama

Automobilka PSA vyrobila vlani v trnavskom závode najviac áut vo svojej histórii

Spoločnosť PSA Peugeot Citroёn Slovakia vyrobila v uplynulom roku 248 405 vozidiel, čo je najviac v histórii automobilky.

Trnavskému výrobnému centru sa tak napriek pretrvávajúcim ťažkostiam v dopyte na západoeurópskych trhoch podarilo v roku 2013 medziročne zvýšiť objem výroby o 15,5 percenta, informoval úsek komunikácie PSA Peugeot Citroen Slovakia v Trnave.

Cestu k novým majiteľom si našlo 184 754 automobilov značky Peugeot 208 a 63 651 modelov Citroën C3 Picasso.

DOD-psa6
Automobilka koncernu PSA pri Trnave

Ilustračné foto

Štruktúrou minuloročnej výroby, v ktorej takmer 60 percent predstavovali vozidlá s emisiami 119-126 g CO2/km, trnavská automobilka potvrdila dlhodobú orientáciu na vysoko-ekologické technológie,“ pripomína automobilka v tlačovej správe.

Na minuloročnom objeme v Trnave predstavovali päťdverové verzie vozidiel 85,5%, zvyšných 14,5% boli trojdverové vozidlá. Model Peugeot 208 patrí medzi najpredávanejšie vozidlá vo svojej kategórii v Európe.

Pri výbere farby vozidla zákazníci uprednostnili populárnu bielu, ktorá tvorila až 35% z celkovej produkcie. Ďalej v poradí nasledovala šedá farba (15%) a čierna (14%).

Produkcia PSA Slovakia, ktorá je určená na export, smerovala v roku 2013 najmä do západnej Európy (Taliansko, Veľká Británia, Francúzsko). Trnavské autá si svojich majiteľov našli aj vo vzdialenejších krajinách ako sú Taiwan, Chile či Uruguaj.

V štruktúre výroby podľa motorizácie prevládali motory BF – diesel 1.6 (30%), potom CG – benzín EB2 (27%), BD – diesel DV4 (24%).

psa-trnava-vyroba

Zdroj: PSA Peugeot Citroёn Slovakia

Koncern PSA v Trnave

Automobilka v Trnave je technologicky jednou z najnovších v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën. Strategickú investíciu na Slovensku oznámil francúzsky koncern v januári 2003.

Jej celková suma dosahuje už výšku okolo jednej miliardy EUR. Aktuálne vyrába modely Peugeot 208, ktorý patrí medzi najpredávanejšie vozidlá v Európe vo svojej kategórii a Citroën C3 Picasso, ktorý sa od roku 2008 vyrába exkluzívne len na Slovensku.

V rámci príspevku k trvalo udržateľnému rozvoju zredukovala automobilka od júna 2012 objem odpadu na skládku na nulu.

Trnavský závod patrí v spotrebe energií na výrobu jedného vozidla medzi najlepšie automobilky Európy.

Ulož ako PDF
Napísal 14. januára 2014 14:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.