reklama

V trnavskom závode PSA vyrobili už milión áut

Od júna 2006 zišlo z pásov trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroen rovných milión vozidiel. Jubilejné auto – nový model Peugeot 208 – odviezol z výrobnej haly do presscentra prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič.

„Chcem sa poďakovať zástupcom francúzskeho koncernu, že aj v ťažkých časoch ekonomických problémov dokázali udržať automobilku v chode. Som veľmi rád, že spolupráca slovenských vlád s koncernom PSA je veľmi dobrá a stabilná,“ vyhlásila hlava štátu na krátkom brífingu s novinármi.

Prezident Gašparovič (vpravo) a riaditeľ závodu Luciano Biondo pri milióntom aute vyrobenom v Trnave

Automobilka v súčasnosti zamestnáva 3000 ľudí. V súvislosti s nábehom výroby nového modelu plánuje v budúcom roku prijať až 800 nových zamestnancov. Peugeot 208 sa dostane do predaja v marci 2012, na slovenský trh príde v máji. Zástupcovia koncernu vyhlasujú, že o zákazníka budú bojovať agresívnou kombináciou nízkej ceny a bohatej výbavy.

Trnavská automobilka spustila predsériovú výrobu novej dvestoosmičky 22. novembra 2011. Okrem modelu 208 bude naďalej vyrábať aj Citroen C3 Picasso a Peugeot 207. Nová investícia sa stala reálnou deväť mesiacov po tom, ako ju ohlásil prezident koncernu PSA Phillipe Varin v spoločnosti premiérky Ivety Radičovej. Francúzska automobilka plánuje investovať celkom až 120 miliónov eur. PSA Peugeot Citroen od roku 2003 preinvestoval v Trnave takmer jednu miliardu eur.

„Krízové roky 2008 a 2009 boli ťažké aj pre nás. Nečakali sme so založenými rukami, tvrdo sme pracovali a výsledkom je nový model 208. Naši odborníci pri jeho navrhovaní maximálne uplatnili všetky svoje technické a manažérske zdatnosti. Myslím si, že sa nám podarilo vyprojektovať skutočne vynikajúce vozidlo,“ vyhlásil riaditeľ trnavského závodu Luciano Biondo.

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2011 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V trnavskom závode PSA vyrobili už milión áut”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.