reklama

V trnavskom závode PSA vyrobili už milión áut

Od júna 2006 zišlo z pásov trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroen rovných milión vozidiel. Jubilejné auto – nový model Peugeot 208 – odviezol z výrobnej haly do presscentra prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič.

„Chcem sa poďakovať zástupcom francúzskeho koncernu, že aj v ťažkých časoch ekonomických problémov dokázali udržať automobilku v chode. Som veľmi rád, že spolupráca slovenských vlád s koncernom PSA je veľmi dobrá a stabilná,“ vyhlásila hlava štátu na krátkom brífingu s novinármi.

Prezident Gašparovič (vpravo) a riaditeľ závodu Luciano Biondo pri milióntom aute vyrobenom v Trnave

Automobilka v súčasnosti zamestnáva 3000 ľudí. V súvislosti s nábehom výroby nového modelu plánuje v budúcom roku prijať až 800 nových zamestnancov. Peugeot 208 sa dostane do predaja v marci 2012, na slovenský trh príde v máji. Zástupcovia koncernu vyhlasujú, že o zákazníka budú bojovať agresívnou kombináciou nízkej ceny a bohatej výbavy.

Trnavská automobilka spustila predsériovú výrobu novej dvestoosmičky 22. novembra 2011. Okrem modelu 208 bude naďalej vyrábať aj Citroen C3 Picasso a Peugeot 207. Nová investícia sa stala reálnou deväť mesiacov po tom, ako ju ohlásil prezident koncernu PSA Phillipe Varin v spoločnosti premiérky Ivety Radičovej. Francúzska automobilka plánuje investovať celkom až 120 miliónov eur. PSA Peugeot Citroen od roku 2003 preinvestoval v Trnave takmer jednu miliardu eur.

„Krízové roky 2008 a 2009 boli ťažké aj pre nás. Nečakali sme so založenými rukami, tvrdo sme pracovali a výsledkom je nový model 208. Naši odborníci pri jeho navrhovaní maximálne uplatnili všetky svoje technické a manažérske zdatnosti. Myslím si, že sa nám podarilo vyprojektovať skutočne vynikajúce vozidlo,“ vyhlásil riaditeľ trnavského závodu Luciano Biondo.

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2011 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V trnavskom závode PSA vyrobili už milión áut”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.