reklama

Trnavská automobilka PSA zastaví vo februári výrobu na štyri dni

Klesajúci trend predaja automobilov v celej Európe sa prirodzene premieta do redukcie výroby viacerých automobiliek.

Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën oznámila, že medzi nevýrobné dni zaradí 28. január 2013, ako aj ďalšie štyri dni v mesiaci február.

Zamestnanci budú v tieto nevýrobné dni odmeňovaní v zmysle dohody s odborovou organizáciou a rešpektujúc platnú Kolektívnu dohodu,“ informovala Kristína Vaľová z komunikačného úseku PSA Peugeot Citroën Slovakia v Trnave.

psa-trnava

ILUSTRAČNÉ FOTO

V priebehu minulého roka sa v Trnave nevyrábalo celkom 33 dní, v roku 2011 bolo nevýrobných dní ešte o šesť viac.

Podľa aktuálneho plánu objem výroby na rok 2013 ostáva vyšší ako v roku 2012, kedy automobilka vyprodukovala pre svojich klientov takmer 215 tisíc vozidiel,“ doplnila Vaľová.

Minuloročné predaje osobných áut sa v Európe prepadli až o 8,2 percent. Ide o najhorší výsledok od roku 1993.

Za celý minulý rok sa predalo podľa údajov Európskej asociácie automobilových výrobcov na starom kontinente vyše 12 miliónov áut, čo je o viac ako milión kusov menej ako v roku 2011.

Ulož ako PDF
Napísal 28. januára 2013 10:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská automobilka PSA zastaví vo februári výrobu na štyri dni”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.