reklama

Trnavská automobilka PSA zastaví vo februári výrobu na štyri dni

Klesajúci trend predaja automobilov v celej Európe sa prirodzene premieta do redukcie výroby viacerých automobiliek.

Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën oznámila, že medzi nevýrobné dni zaradí 28. január 2013, ako aj ďalšie štyri dni v mesiaci február.

Zamestnanci budú v tieto nevýrobné dni odmeňovaní v zmysle dohody s odborovou organizáciou a rešpektujúc platnú Kolektívnu dohodu,“ informovala Kristína Vaľová z komunikačného úseku PSA Peugeot Citroën Slovakia v Trnave.

psa-trnava

ILUSTRAČNÉ FOTO

V priebehu minulého roka sa v Trnave nevyrábalo celkom 33 dní, v roku 2011 bolo nevýrobných dní ešte o šesť viac.

Podľa aktuálneho plánu objem výroby na rok 2013 ostáva vyšší ako v roku 2012, kedy automobilka vyprodukovala pre svojich klientov takmer 215 tisíc vozidiel,“ doplnila Vaľová.

Minuloročné predaje osobných áut sa v Európe prepadli až o 8,2 percent. Ide o najhorší výsledok od roku 1993.

Za celý minulý rok sa predalo podľa údajov Európskej asociácie automobilových výrobcov na starom kontinente vyše 12 miliónov áut, čo je o viac ako milión kusov menej ako v roku 2011.

Ulož ako PDF
Napísal 28. januára 2013 10:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská automobilka PSA zastaví vo februári výrobu na štyri dni”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.