reklama

Automobilka PSA chystá v Trnave výrobu elektromobilu

V trnavskom závode PSA Groupe sa má v horizonte dvoch rokov spustiť výroba vozidiel s elektrickým pohonom.

Informáciu potvrdil začiatkom marca pre TASR hovorca automobilky Peter Švec.

“Aktuálnou ambíciou trnavskej automobilky PSA Groupe Slovakia je etablovanie výroby vozidiel s elektrickým pohonom so zámerom spustiť výrobu elektromobilov od roku 2020,” uviedol.

Bližšie informácie sú podľa Šveca “podmienené viacerými faktormi, kým budeme poznať presnejšie parametre investície”.

Ilustračné foto

Výkonný riaditeľ PSA Groupe Carlos Tavares počas aktuálne prebiehajúceho ženevského autosalónu v rozhovore pre denník SME potvrdil prípravy trnavského závodu na spustenie výroby elektrických áut.

„Výroba kompaktných elektrických áut pre PSA Groupe závisí od CMP platformy. Môžem vám potvrdiť, že túto platformu do Trnavy inštalujeme,“ povedal Tavares pre SME.

CMP platforma je výrobná linka, ktorá umožňuje vyrábať rozličné typy podvozkov pre konvenčné aj elektrické autá.

PSA Groupe vyvíja spoločne s čínskym partnerom DongFeng podvozkovú platformu, ktorá umožní na jednej linke vyrábať aj autá so spaľovacím motorom, aj elektromobily.

Je celkom pravdepodobné, že francúzska automobilka bude v Trnave produkovať elektrifikovanú verziu jedného z modelov Citroën C3, alebo Peugeot 208, ktoré sa v Trnave aktuálne vyrábajú.

Francúzska skupina v roku 2017 uspela s projektom investície v hodnote asi 165 miliónov eur. Zamestnať má vyše 400 nových ľudí. Vláda schválila PSA investičný stimul 18,6 milióna eur v podobe odpustenia daní.

Celkové investície PSA v Trnave od roku 2003 už prekročili jednu miliardu eur.

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2018 7:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Automobilka PSA chystá v Trnave výrobu elektromobilu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.