reklama

Francúzsky koncern PSA preruší výrobu vo všetkých európskych závodoch. V Trnave sa nebude vyrábať od 19. marca

Automobilový koncern PSA dočasne zatvorí všetky európske výrobné závody.

Francúzska automobilka PSA pre nový koronavírus preruší výrobu vo všetkých európskych závodoch do 27. marca 2020.

Podľa našich informácií závod v Trnave preruší výrobu vo štvrtok 19. marca o 6.00 hodine.

Predstavitelia koncernu vydali v pondelok 16. marca popoludní krátke stanovisko: „Predseda predstavenstva a členovia krízového štábu sa rozhodli uzavrieť všetky produkčné závody.“

Ilustračné foto

Automobilka neskôr zdôvodnila, že prerušenie výroby je reakciou na narastajúci počet prípadov ochorenia COVID-19 v blízkosti viacerých výrobných závodov, ako aj z dôvodu hroziaceho prerušenia dodávok komponetnov a dielov od viacerých dodávateľov či očakávaného prepadu trhov.

Ako prvé budú podľa informácií denníka Financial Times uzavreté od 16. marca závody v Mulhouse (Francúzsko) a Madride (Španielsko), od 17. marca sa preruší výroba v Poissy, Rennes, Sochaux (Francúzsko), Zaragoza (Španielsko), Eisenach, Rüsselsheim (Nemecko), Ellesmere Port (Veľká Británia), Gliwice (Poľsko).

V stredu budú nasledovať závody v Hordain (Francúzsko), Vigo (Španielsko), Mangualde (Portugalsko), od 19. marca prerušia výrobu v Lutone (Veľká Británia) a Trnave.

Aktuálne vytvára automobilka v Trnave okolo 4500 pracovných postov. Začiatkom roka 2017 sa úspešne rozbehla tzv. štvrtá, víkendová pracovná zmena.

Vrátane dodávateľov generuje tento výrobca áut na Slovensku takmer 20 000 pracovných postov.

Skupina Groupe PSA patrí k najvýznamnejším globálnym producentom automobilov. Do koncernu patria populárne značky Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhal.

Zároveň je spoločnosť druhým najväčším výrobcom vozidiel v Európe s podielom viac ako 20 %.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2020 15:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Francúzsky koncern PSA preruší výrobu vo všetkých európskych závodoch. V Trnave sa nebude vyrábať od 19. marca”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.