reklama

PSA v Trnave nevyrába už takmer mesiac. Automobilka absolvovala audit hygienických opatrení a posilnila nástroje na ochranu zdravia

Trnavská automobila Groupe PSA nevyrába od 19. marca 2020. Výrobné linky sa nespustia ani po skončení Veľkonočných sviatkov.

Ako informoval riaditeľ vonkajších vzťahov Groupe PSA Slovakia Peter Švec, trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia v uplynulom týždni úspešne absolvovala audit prísnych hygienických opatrení a posilnila nástroje na ochranu zdravia svojich zamestnancov.

„Výsledkom je najvyššia známka hodnotenia, čo dokazuje, že našou prioritou je ochrana zamestnancov. O ďalšom vývoji v automobilke budeme informovať najneskôr vo štvrtok 16. apríla 2020,“ uviedol Švec.

Ilustračné foto

Francúzsky koncern PSA postupne od 16. marca uzatvoril všetky európske závody.

Prerušenie výroby je reakciou na narastajúci počet prípadov ochorenia COVID-19 v blízkosti viacerých výrobných závodov, ako aj z dôvodu hroziaceho prerušenia dodávok komponetnov a dielov od viacerých dodávateľov či očakávaného prepadu trhov s automobilmi.

Aktuálne vytvára automobilka v Trnave okolo 4500 pracovných postov. Začiatkom roka 2017 sa úspešne rozbehla tzv. štvrtá, víkendová pracovná zmena.

Vrátane dodávateľov generuje tento výrobca áut na Slovensku takmer 20 000 pracovných miest.

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2020 7:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.