reklama

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia zvýši základné mzdy o viac ako 54 eur mesačne

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia v piatok 18.mája 2018 predstavila vyjednávačom z odborovej organizácie OZ KOVO nový návrh na priemerné zvýšenie základných miezd o viac ako 54 eur mesačne. Tento návrh je v súlade s odporúčaním sprostredkovateľa.

Odborová organizácia na rokovanie neprišla so žiadnou ponukou, vôbec nezohľadnila návrh sprostredkovateľa a návrh zamestnávateľa bez rokovania zamietla.

Pre zamestnanca s najnižšou základnou mzdou v automobilke predstavuje návrh zvýšenie základnej mzdy o 7,7%.

„Keďže vyjednávanie trvá už takmer 10 mesiacov, Groupe PSA Slovakia chce súčasným zamestnancom retroaktívne doplatiť zvýšenie základnej mzdy za mesiac apríl a máj vo forme jednorazovej odmeny 100 eur,“ informoval riaditeľ komunikácie PSA Groupe Peter Švec.

Ilustračné foto

Automobilka navrhuje viaceré vylepšenia mzdovej politiky, ktoré umožnia oceniť lojalitu, skúsenosti a angažovanosť zamestnancov a prispejú k ich stabilizácii. Spolu so zavedením platových tried a so zmenami v ďalších variabilných zložkách mzdy, by si zamestnanci, ktorí spĺňajú očakávania, prilepšili o 70 eur mesačne.

„Vzhľadom na to, že odborová organizácia odmietla kompromisný návrh zamestnávateľa, automobilka pokračuje v príprave ďalších krokov, vrátane možnosti obrátiť sa priamo na zamestnancov,“ doplnil Švec.

Ulož ako PDF
Napísal 20. mája 2018 8:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.