reklama

V automobilke Groupe PSA Slovakia sa dohodli na zvýšení miezd

V trnavskej automobilke sa pred Vianocami dohodli na zvýšení miezd od januára. V nasledujúcich dvoch rokoch 2019 a 2020 sa zatraktívnia viaceré existujúce výhody pre zamestnancov. Výsledkom náročného, ale konštruktívneho sociálneho dialógu s odborovou organizáciou OZ KOVO, je garantované zvýšenie miezd celkovo o 103 EUR za dva roky, informoval hovorca automobilky Peter Švec.

„Od januára 2019 si zamestnanci trnavskej automobilky prilepšia o 53 eur mesačne a od januára 2020 sa ich mesačná mzda zvýši o ďalších 50 eur. Dohoda umožňuje udržanie dlhodobej konkurencieschopnosti výrobného centra a zároveň vytvára podmienky pre ocenenie zamestnancov a ich osobný rozvoj,“ skonštatoval.

V rámci kolektívneho vyjednávania strany dohodli tarifné triedy pre kategóriu operátorov a kvalifikovaných robotníkov.

Automobilka tým mení svoj systém odmeňovania tak, aby sa mzda zamestnancov v robotníckych profesiách zvyšovala podľa zručností, profesionálnych skúseností a odpracovaných rokov.

„Systém je transparentný, postavený na objektívnych kritériách. Ak zamestnanec splní určené kritériá, systém mu garantuje dohodnuté zvýšenie mzdy,“ uviedol Švec.

Ilustračné foto

Novinkou v kolektívnej zmluve automobilky je zavedenie dodatkovej dovolenky nad rámec legislatívy. Za každých päť odpracovaných rokov získavajú zamestnanci jeden deň dovolenky navyše.

Od roku 2019 sa zmení vyplácanie 13. platu tak, aby sa 100% vyplatilo spolu so mzdou za mesiac máj. V roku 2020 sa spolu s novembrovou mzdou lojálnym zamestnancom vyplatí doplnková odmena. Zamestnanci, ktorí odpracovali viac ako päť rokov, môžu navyše získať 400 eur.

Dohoda rovnako umožňuje aj vyplácanie podielu na zisku koncernu Groupe PSA počas nasledujúcich dvoch rokov. Zvyšujú sa príplatky za prácu cez víkend a v zmysle platnej legislatívy zavedie automobilka rekreačné poukazy.

Partneri sa pri rokovacom stole dohodli aj na obohatení sociálneho programu o zájazdy na koncerty a športové podujatia s príspevkom zo sociálneho fondu.

„Automobilka v Trnave týmto potvrdzuje svoju pozíciu zodpovedného zamestnávateľa, ktorý rešpektuje svojich zamestnancov a zároveň udržuje svoju konkurencieschopnosť a budúcnosť,“ skonštatoval Peter Švec.

Ulož ako PDF
Napísal 20. decembra 2018 10:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.