reklama

Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia zvyšuje platy o 6 percent

Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia zvyšuje základné mzdy svojich zamestnancov v roku 2017 v priemere o 6,3%. Ide o výsledok kolektívnej dohody uzavretej po päťmesačných rokovaniach medzi vedením automobilky a jej odborovou organizáciou OZ Kovo.

Automobilka sa s odbormi dohodla, že v roku 2017 ocení lojalitu zamestnancov. Tým, ktorí odpracovali viac ako 10 rokov, od februára zvýši mesačnú mzdu o pevnú čiastku 53 €.

Verní zamestnanci automobilky si tak môžu, po zohľadnení nových pravidiel flexibility, mesačne prilepšiť celkovo až o 94 €.

V prípade zamestnancov, ktorí odpracovali osem až 10 rokov sa pevná mesačná čiastka zvyšuje o 43 €. Ostatným a novonastupujúcim sa pevná čiastka zvýši o 33 €. Aj vylepšený sociálny program bude zvýhodňovať zamestnancov s dlhšou dobou pracovného úväzku, informuje spoločnosť v tlačovej správe.

Ilustračné foto

Dohodnutá bola nová podoba mesačnej flexibility pracovného času, s ktorou súvisí dohodnuté vyplácanie podielu na zisku aj v rokoch 2018 a 2019. V prípade splnenia cieľov bude v roku 2018 a 2019 vyplatený podiel na zisku do 480 €.

Priemerná mesačná mzda v automobilke dosiahla v roku 2016 úroveň 1.395 € (vrátane prémií a príplatkov, bez manažmentu).

Oproti roku 2015 sa zvýšila o 64 €. Priemerná mesačná mzda výrobného operátora dosiahla 1.007 € (vrátane prémií a príplatkov).

Platy sú uvádzané v hrubom pred zdanením a odpočítaním povinných odvodov do poisťovní.

Automobilka aktuálne finalizuje obsadzovanie miest na jedinečnú štvrtú víkendovú zmenu, ktorá pozostáva z dvoch (sobota-nedeľa), alebo troch (piatok-sobota-nedeľa) pracovných zmien.

Zvyšovanie objemov výroby a s tým spojený úspech predaja modelov vytvorilo celkovo 800 nových pracovných miest, dnes je ešte približne 50 voľných. Zamestnanci v tomto režime oceňujú väčšiu flexibilitu v organizácii svojho súkromného života. Vďaka nadčasom dokáže za menej dní práce získať od 70% do 100% štandardného príjmu v trojzmennom týždňovom pracovnom režime.

Automobilka ponúka svojim zamestnancom jedinečný program pod názvom „Moje benefity“, kde každý rozhoduje o spôsobe využitia príspevkov zo Sociálneho fondu. Zamestnanci ich môžu uplatniť v 1700 prevádzkach na celom Slovensku.

Ponuka benefitov sa neustále rozširuje. V roku 2016 pribudla možnosť vybrať si príspevok na stravovanie alebo stravovacie poukážky, príspevok na palivo, či jazykové vzdelávanie aj pre zmenových zamestnancov. Veľmi žiadanou je možnosť výhodného nákupu rekreácií v rozličných cestovných kanceláriách.

V štyri roky trvajúcom programe prenájmu vozidiel pre zamestnancov pribudol aktuálne aj najnovší model Citroën C3 vyrábaný v Trnave v plnej výbave. Zamestnanci tak môžu získať nové auto už za 111 € mesačne, pričom v tejto cene sú zahrnuté leasingové a servisné poplatky a poistenie.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 1. marca 2017 13:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia zvyšuje platy o 6 percent”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.