reklama

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia je pripravená na reštart, posilnila zdravotné opatrenia

Od začiatku krízy spôsobenej ochorením Covid-19 bola prioritou Groupe PSA ochrana jej zamestnancov a zachovanie budúcnosti spoločnosti. Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia zostáva aj počas vynúteného zastavenia produkcie „aktívna“ a implementuje štandard posilnených sanitárnych opatrení.

Tento štandard, zostavený v spolupráci so zdravotníkmi, so zapojením odborových organizácií, bol v plnom rozsahu nielen zavedený, ale aj auditovaný s cieľom preveriť jeho dôkladnú implementáciu.

Automobilka v Trnave pritom dosiahla najvyšší stupeň výsledku, úroveň päť, informuje šéf úseku komunkácie Peter Švec.

Ilustračné foto

Tento sanitárny štandard pozostáva z viac ako 100 opatrení pokrývajúcich všetky oblasti spoločnosti na priemyselnej, administratívnej, výskumnej, vývojovej a obchodnej úrovni.

Pre priemyselné prevádzky vyžaduje okrem vlastného sledovania zdravotného stavu zamestnancov doma aj povinnú kontrolu teploty pri ich príchode do práce, nosenie ochranných okuliarov, nosenie rúšok a zabezpečenie distribúcie dvoch kusov rúšok denne pre každého zamestnanca, rešpektovanie bezpečných vzdialeností medzi ľuďmi rozmiestnením viditeľných značiek na chodníkoch a podlahách, udržiavanie všetkých dverí (okrem protipožiarnych) v otvorenej pozícii pre zabránenie kontaktu rúk s kľučkami, zvýšenú frekvencia čistenia náradia a pracovných postov, zavedenie čakacej doby po dodaní dielov od dodávateľov (v režime bez dotyku rúk), nastavenie správneho času výmeny pracovných zmien, aby sa ľudia nestretávali…

„Zástupcovia odborov, vedenie závodu a pracovná zdravotnícka služba po vzájomných konzultáciách a obhliadke terénu dospeli k záveru, že prijaté opatrenia pre ochranu zdravia umožňujú obnovenie výroby,“ skonštatoval Švec.

Dátum obnovenia výroby nebol v tejto fáze zatiaľ stanovený. Do úvahy budú pritom brané zmeny možností predaja a prevádzkových kapacít, ktoré sú limitované rozhodnutiami príslušných autorít, dodal.

Výrobu v Trnave zastavili pre hrozbu šírenia koronavírusu, možné problémy s dodávkami potrebných dielcov a očakávaný prepad predaja automobilov 19. marca 2020.

Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2020 21:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.