reklama

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia predstavila nový atraktívny odtieň Rouge Elixir

V lete 2018 začala trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia aplikovať na jeden zo svojich modelov – Peugeot 208 – nový atraktívny odtieň s názvom Rouge Elixir. Tento nový farebný tón s vysokým vizuálnym účinkom označujú zákazníci za veľmi živý, energický a viditeľný v akomkoľvek prostredí. Je spojením novej farby a laku so sýto-červeným odtieňom, vďaka ktorému nadobudol hlboký nádych.

Prípravy na spustenie produkcie vozidiel s týmto odtieňom začali ešte v auguste 2017. Už vtedy začali potrebné technické zmeny v jednej z lakovacích kabín trnavskej automobilky s cieľom zaviesť aplikáciu tohto laku popri jeho klasickej transparentnej verzii.

„Dôkazom úspechu Rouge Elixir u svojich klientov je až 15%-tný podiel v celkovej produkcii modelu Peugeot 208. V niektorých dňoch podiel novej farebnej úpravy predstavuje až 30% výroby,“ informoval šéf komunikácie trnavskej automobilky Peter Švec.

FOTO: Groupe PSA Slovakia

Výrobné centrum Groupe PSA Slovakia v Trnave aktuálne ponúka 13 farebných odtieňov a štyri farebné kombinácie tzv. bi-ton, teda dvojfarebného vyhotovenia karosérií, podľa želania zákazníkov.

Prevádzka lakovne v Trnave patrí medzi najmodernejšie v automobilovom priemysle. Na karosérie nanáša vodou riediteľné farby, čo maximálne chráni životné prostredie.

(ts)

INFO

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia vyrobila v roku 2017 rekordných viac ako 335 050 vozidiel, čo predstavuje medziročný rast produkcie o 6,3%. V roku 2018 predpokladá automobilka výrobu na úrovni minimálne 345.000 vozidiel.

Aktuálne vytvára automobilka okolo 4.500 pracovných postov. Začiatkom roka 2017 sa úspešne rozbehla tzv. štvrtá, víkendová pracovná zmena. Vrátane dodávateľov generuje tento výrobca áut na Slovensku takmer 20.000 pracovných postov.

Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla miliardu EUR. V Trnave sa aktuálne vyrába model Peugeot 208 a od septembra 2016, exkluzívne len v Trnave, aj nový model Citroën C3, ktorý predstavoval industriálnu investíciu vo výške 80 mil. EUR.

Počas roka 2017 získal model Citroën C3, na celkovej výrobe, podiel takmer 90 % a stal sa lídrom výrobného programu automobilky.

V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu tvoreného vo výrobe. Trnavské výrobné centrum patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

Ulož ako PDF
Napísal 23. júla 2018 13:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.