reklama

Automobilka PSA zvyšuje platy, plní tak dohodu uzavretú s odbormi

Platy zamestnancov trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia sa od 1. januára 2016 dvíhajú mesačne o pevnú garantovanú čiastku 30 eur. V prípade najnižších miezd výrobných zamestnancov automobilky to predstavuje medziročný rast o 4,7 percenta, informoval hovorca automobilky Peter Švec.

Francúzsky koncern v roku 2015 po prvý raz vyrobil v trnavskom závode viac ako 300-tisíc vozidiel.

„Zamestnanci, ktorí sa na týchto výsledkoch podieľali počas celého uplynulého roka, získajú navyše mesačnú odmenu 15 eur. Vyplatenie ďalšej časti odmeny za výsledky roku 2015 v celkovej sume do 300 EUR – po 75 eur každý štvrťrok – bude potvrdené koncom mesiaca február,“ priblížil Švec.

Priemerná mesačná mzda v automobilke v roku 2015 dosiahla 1331 eur.

Výrobný zamestnanec s najnižšou mzdou mesačne po novom získa do 850 eur plus navyše tzv. 13. plat, ktorého polovicu automobilka vypláca svojim zamestnancov pred letnými prázdninami a druhú polovicu pred Vianocami.

psa6

Ilustračné foto

Dohodu o zvýšení platov uzavreli zástupcovia automobilky a odborárov ešte v júni 2015. K dohode dospeli po takmer šesť mesiacov trvajúcich rokovaniach. Kompromis zainteresovaných strán zažehnal hroziaci ostrý štrajk, ohlásený na pondelok.

Z takmer 3500 zamestnancov automobilky je približne 800 zamestnaných cez agentúry dočasného zamestnávania. Pri výraznom raste objednávok automobilka už v minulom roku ponúkla časti z nich prechod do kmeňa.

„Takmer 240 prijalo pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, viac ako 20 sa stalo zamestnancami na dobu určitú. V priebehu roku 2016 dostane ponuku na prechod do kmeňa okolo 70 agentúrnych zamestnancom mesačne,“ konkretizoval Peter Švec.

Trnavská automobilka, ako jediná na Slovensku, ponúka program benefitov, kde si zamestnanec sám vyberá to, čo mu najviac vyhovuje. Body, ktoré mu automobilka každý mesiac pripíše na jeho účet, môže využiť vo viac ako 1700 rôznych prevádzkach.

„Ponuka benefitov sa v spolupráci s odbormi stále rozširuje. V minulom roku pribudla možnosť využiť body na kúpu paliva alebo lístka na autobusy. Pribudla aj sociálna výpomoc pri vážnom, alebo tzv. kritickom ochorení zamestnanca alebo jeho blízkeho, kde zamestnávateľ prispieva jednorázovo až do výšky 1000 eur,“ doplnil.

INFO:

Automobilka v Trnave stabilne vytvára takmer 3.500 priamych pracovných postov a s nepriamymi pracovnými pozíciami prostredníctvom svojich dodávateľov dáva prácu celkom takmer 10.000 ľuďom. Technologicky je jednou z najnovších v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën.

V uplynulom roku 2015 vyrobila trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia viac ako 303.000 vozidiel. Dosiahla tak nový výrobný rekord, ktorý predstavuje medziročný rast takmer 19 %.

Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla jednu miliardu EUR. V Trnave aktuálne vyrába Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso. V apríli 2015 oznámila ďalšiu investíciu vo výške 80 mil. EUR do úplne nového modelu Citroën, ktorého produkcia začne najneskôr do konca roka 2016 exkluzívne len na Slovensku.

V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

ZDROJ: PSA Peugeot Citroën Slovakia

Ulož ako PDF
Napísal 25. januára 2016 14:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.