reklama

Automobilka PSA v Trnave podpísala s odbormi dohodu o režime štvrtej pracovnej zmeny

Štvrtá pracovná zmena trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia, ktorá sa rozbehne na úvod roka 2017, vytvorí okolo 800 pracovných postov. Bude víkendovou zmenou a vytvorí možnosť kariérneho rastu predovšetkým pre už existujúcich zamestnancov trnavského výrobného centra.

Podľa dohody o základných podmienkach zavedenia štvrtej zmeny, ktorú minulý týždeň podpísalo vedenie automobilky s Odborovou organizáciou OZ Kovo, budú vytvorené dva víkendové pracovné režimy (dvojdňový a trojdňový) na skrátený úväzok. Vďaka atraktívnemu víkendovému príplatku zamestnanci získajú za dva, respektíve tri dni práce 70 až 80% príjmu v trojzmennej prevádzke, informovala trnavská automobilka prostredníctvom Natálie Kozmelovej z úseku externej komunikácie.

Krátené úväzky sú moderným trendom v Európe. Zavedením víkendových režimov na čiastočný úväzok trnavská automobilka zvýši počet pracovných príležitostí pre ľudí starajúcich sa o deti alebo iných členov rodiny. Vytvorí novú príležitosť na lepšie zosúladenie práce so starostlivosťou o domácnosť alebo napríklad so štúdiom. O detailoch obidvoch víkendových režimov budeme v najbližších dňoch informovať najprv zamestnancov automobilky.

psa

Ilustračné foto

„Práca na víkendovej zmene bude už v nasledujúcich týždňoch prioritne ponúknutá súčasným zamestnancom. Pre viacerých bude predstavovať možnosť kariérneho rastu, keďže to bude znamenať príležitosť na povýšenie pre približne 300 existujúcich pracovníkov. Nábor na niektoré pozície pre štvrtú zmenu prebieha už teraz, výrazne sa zintenzívni v septembri 2016,“ priblížila N. Kozmelová v tlačovej správe.

Spustenie príprav štvrtej pracovnej zmeny oznámila trnavská automobilka v decembri 2015. Impulzom pre toto rozhodnutie bol rast dopytu po práve vyrábaných modeloch Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso, ktorý vyústil do takmer 19%-tného rastu v roku 2015, no predovšetkým minuloročné potvrdenie získania nového modelu Citroën pre trnavskú automobilku.

Nový model bude pre Trnavu výrazným povzbudením v podobe pokračovania rastu výroby, ktorý by sa v roku 2018 mal dostať na hranicu 360.000 vyrobených vozidiel.

Získanie výroby nového modelu Citroën pre automobilku v Trnave oznámila francúzska skupina PSA Peugeot Citroën v apríli 2015.

Budúci líder segmentu B mainstream a najpredávanejšie vozidlo v portfóliu značky Citroën sa bude vyrábať exkluzívne len v trnavskej automobilke na Slovensku. Začiatok jeho produkcie je naplánovaný na koniec roka 2016.

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2016 9:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.