reklama

PSA pripravuje v Trnave spustenie štvrtej pracovnej zmeny, zamestnať plánuje ďalších 800 ľudí

V utorok 22. decembra 2015 končí tohtoročná produkcia trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën s rekordným výsledkom viac ako 303-tisíc vyrobených vozidiel Peugeot 208 a Citroën Picasso.

Automobilka vyrobila vlani 255-tisíc áut, rok predtým 248-tisíc, v roku 2012 to bolo 215-tisíc. Pred deviatimi rokmi, kedy začala výroba v Trnave, zišlo z výrobnej linky 52-tisíc vozidiel. Rok 2015 s produkciou viac ako 303-tisíc vozidiel Peugeot 208 a Citroën Picasso priniesol jasný rekordný zápis.

Konzervatívny odhad výroby na rok 2016 je 290-tisíc áut, do roku 2018 chcú v PSA dostať produkciu najmä vďaka plnej výrobe nového modelu na úroveň asi 360-tisíc vozidiel.

kollar-girardon
Generálny riaditeľ R. Girardon a riditeľ ľudských zdrojov Ľ. Kollár na dnešnom brífingu

V trnavskom závode sa už dnes pripravujú na spustenie výroby nového modelu Citroën, ktorý bude podľa slov generálneho riaditeľa automobilky Rémi Girardona najpredávanejším vozidlom tejto značky. Model budú vyrábať rovnako ako Picasso exkluzívne len v Trnave.

V súvislosti s rastúcim dopytom pripravuje PSA v Trnave nábor nových pracovníkov a zavedenie nepretržitej výroby v štyroch pracovných zmenách.

Štvrtá zmena bude aktuálna v prvej polovici roka 2017, automobilka dovtedy zamestná asi 800 nových pracovníkov. Nábor nových zamestnancov má začať v roku 2016.

„Trnavská automobilka vďaka veľmi pozitívnemu vývboju na trhu vstupuje do fázy plného využitia jej technickej kapacity. To vytvára reálnu potrebu nových pracovných miest,“ poznamenal Rémi Girardon. Pripravy na nábor ľudí pre štvrtú pracovnú zmenu podľa slov riaditeľa závodu už začali.

Prvú pracovnú zmenu spustila automobilka v Trnave začiatkom roka 2006, druhá zmena nasledovala na jeseň v tom istom roku.

Od mája 2012 pracuje fabrika v trojzmennej rotácii – rannej, popoludňajšej a nočnej zmene.

Francúzsky koncern v súčasnosti zamestnáva viac ako 3500 ľudí, z nich viac ako 800 je agentúrnych pracovníkov.

Podľa vyjadrenia riaditeľa ľudských zdrojov PSA Peugeot Citroën v Trnave Ľubomíra Kollára 75 až 80 percent pracovníkov pochádza z trnavského regiónu a oblasti do 50 km od automobilky. V závode pracujú aj ľudia z Rumunska, Bulharska, Maďarska či Srbska. „Samozrejme, prioritou pre nás zostáva zamestnávanie slovenských občanov,“ uviedol Kollár.

psa1
V roku 2017 má presiahnuť počet zamestnancov PSA v Trnave hranicu štyritisíc ľudí

Osemsto nových pracovných pozícií je rozdelených do štyroch kategórií – vznikne sedem manažérskych postov, asi 50 pozícií stredného manažmentu a technikov, 225 vysokokvalifikovaných robotníckych povolaní a viac ako 530 operátorských pracovných miest.

„Situácia na trhu práce je v súčasnosti náročná. Rastie ekonomika, klesá nezamestnanosť, dôsledkom toho je náročný proces hľadania ľudí, trh práce je nasýtený. Pracujeme v duálnom vzdelávaní, spolupracujeme s univerzitami, možnosť rastu dávame vlastným zamestnancom, aby mohli postúpiť na vysokokvalifikované pozície, zamestnancom ponúkame mnoho benefitov. Chceme byť samozrejme dlhodobo atraktívnym a spoľahlivým zamestnávateľom,“ odpovedal na otázku, či sa v Trnave neobávajú nedostatku voľnej pracovnej sily aj v súvislosti s príchodom Jaguaru a jeho dodávateľov do Nitry Ľubomír Kollár.

Ulož ako PDF
Napísal 22. decembra 2015 10:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “PSA pripravuje v Trnave spustenie štvrtej pracovnej zmeny, zamestnať plánuje ďalších 800 ľudí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.