reklama

Automobilka PSA v Trnave: zvyšovanie miezd a žiadne prepúšťanie

Vedenie spoločnosti PSA Peugeot Citroën Slovakia sa v dohode s odborovou organizáciou OZ KOVO zaviazalo, že v rokoch 2010 a 2011 nedostane žiadny zamestnanec výpoveď z dôvodu organizačných zmien. Trnavská automobilka zároveň zvýši základné mzdy o 1,5 percenta, nová kolektívna zmluva ráta aj s podstatným zvýšením variabilnej zložky mzdy. Individuálne a kolektívne odmeny zamestnancov automobilky sa pri splnení podmienok pre ich výplatu zvyšujú o minimálne 11,8% oproti minulému roku. Informovala o tom Anna Maťová z oddelenia externej komunikácie PSA Peugeot Citroën v Trnave.

„Pokračujeme v rozvoji aktívnej sociálnej politiky. K zamestnaneckým výhodám patrí trinásty plat, úhrada životného a úrazového poistenia v plnom rozsahu, príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie a na rekreácie detí a dospelých. Verným zamestnancom sa vypláca pri dovŕšení pracovného jubilea 50%, 75% alebo 100% ich základnej mzdy v závislosti od toho, či odpracovali 5 rokov, 7,5 roka, alebo 10 rokov. Zamestnávateľ prispieva tiež na prenájom respektíve na odkúpenie podnikového bytu. Samozrejmosťou je ponuka vozidiel Peugeot a Citroën za zvýhodnené ceny s pravidelným príspevkom automobilky počas doby trvania lízingu,“ uviedla A. Maťová.

Trnavská automobilka, ktorá je zameraná na výrobu malých áut s nízkou spotrebou a emisiami CO² – Peugeot 207 a Citroën C3 Picasso – zamestnáva aktuálne viac než 3 000 ľudí. Niekoľko tisíc ďalších zamestnancov našlo novú prácu u jej dodávateľov.

Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2010 18:28. Článok je zaradený do rubriky: Firmy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.