reklama

Automobilka PSA venovala piatim školám automobily na pedagogické účely

Spoločnosť PSA Peugeot Citroën Slovakia piatim vybraným odborným školám slávnostne odovzdala na pedagogické účely päť vozidiel Peugeot 208, ktoré boli v závode Trnava vyrobené v rámci pred sériovej výroby. Školy boli určené na základe dlhodobej spolupráce s PSA Peugeot Citroën a po odporúčaní ich zriaďovateľov.

Trnavská automobilka sa od svojho vzniku venuje podpore vzdelávania mladej generácie v odboroch blízkych automobilovému priemyslu na stredoškolskej a vysokoškolskej úrovni.

ILUSTRAČNÉ FOTO

V rámci skvalitnenia edukačného procesu sa preto rozhodla pravidelne poskytovať vybraným školám dary vo forme automobilov a jednotlivých komponentov, ktoré študenti ďalej používajú ako pedagogické pomôcky najmä na odborných predmetoch. Doteraz spoločnosť poskytla 39 vozidiel značiek Peugeot a Citroën z pred sériovej produkcie závodu.

Cieľom automobilky je podpora a zabezpečenie sústavného a cieľavedomého rozvoja znalostí, zručností a schopností mladej generácie v technických odboroch. Aj týmto spôsobom si pripravuje svojich budúcich zamestnancov.

Školy, ktoré získali dar od PSA Peugeot Citroën:
Slovenská poľnohospodárska univerzita, Nitra
Stredná odborná škola stavebná, Liptovský Mikuláš
Stredná odborná škola polytechnická, Trnava
Stredná odborná škola, Rožňava
Stredná priemyselná škola strojnícka, Prešov

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2012 9:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.