reklama

Rekordný rok: automobilka PSA vyrobila v Trnave rekordných 315-tisíc áut

Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia zakončila rok 2016 s novým objemovým rekordom 315 050 vyrobených vozidiel. V práve sa končiacom roku, ktorý bol jubilejným 10-tym rokom od spustenia výroby vozidiel v Trnave, tak produkcia medziročne vzrástla o štyri percentá.

Ako konštatoval hovorca automobilky Peter Švec, hlavnú zásluhu malo na tom úspešné uvedenie nového modelu Citroën C3, z ktorého sa v Trnave vyrobilo už viac ako 40 000 vozidiel pre zákazníkov po celom svete. Dominantný objemový podiel na tohtoročnej úspešnej produkcii mal model Peugeot 208 s podielom 75 percent. Úspešne pokračovala aj výroba modelu Citroën C3 Picasso.

Piatok 23. decembra bol posledným výrobným dňom trnavskej automobilky v roku 2016.

Ilustračné foto

„Výroba sa zastavila v dopoludňajších hodinách. Väčšina zamestnancov bude čerpať dovolenku, no nevýrobné dni budú využité na práce, ktoré v čase výroby realizovateľné nie sú. Opätovný rozbeh výroby v plnom profile bude v utorok 3. januára 2017,“ priblížil P. Švec.

Rast dopytu po vozidlách z proveniencie trnavského výrobného centra bol hlavným motívom pre rozhodnutie otvoriť štvrtú, takzvanú víkendovú výrobnú zmenu.

Nábor zamestnancov na 4. zmenu stále pokračuje.

„Jej nábeh začne postupne po Novom roku 2017. Výroba v plnohodnotnom štvorzmennom režime sa predpokladá koncom marca 2017,“ doplnil Peter Švec.

Ulož ako PDF
Napísal 26. decembra 2016 12:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.